ارسال شایعه

بجای ۲۰۰۰ میلیارد هزینه نذری محرم، می توان ۳۰ هزار مدرسه ساخت ! / شایعه ۰۸۱۲

بجای ۲۰۰۰ میلیارد هزینه نذری محرم، می توان ۳۰ هزار مدرسه ساخت ! / شایعه ۰۸۱۲

متن شایعه

” 2000 میلیارد تومان نذری محرم!طبق آمار موجود، ایرانی‌ها معادل دو هزار میلیارد تومان غذای نذری در ماه محرم توزیع می‌کنند! /خبرآنلاینحدود ۳۰ هزار مدرسه و… با این رقم می‌توان ساخت! “

پاسخ شایعه


۱. کار خیر فقط ساخت مدرسه و کمک به آموزش دیگران نیست، و به این بهانه نمی توان از کارهای خیر دیگر مثل ساخت بیمارستان برای حفاظت از سلامت مردم یا ساخت مسجد برای حفاظت از دین مردم دست کشید!
۲. دین تنظیم کننده رابطه انسان با خود،‌ خدا و سایر انسان هاست، پس تقویت ریشه های آن علاوه بر اجر اخروی زمینه ساز زندگی مادی بهتر و رفاه بیشتر هم خواهد بود.
http://shayeaat.ir/link/nzr01
۳. برپایی مراسم امام حسین(ع) یکی از بارزترین فعالیتهای فرهنگی در حفظ و تقویت دینداری مردم است و با یادآوری این که چه اتفاقی، به چه علتی و توسط چه کسانی افتاد، زمینه ساز هدایت انسان ها تا قیامت را فراهم می کند.
http://shayeaat.ir/link/nzr02
۴. غذاهای  نذری در ایام محرم به مصرف مردم همین کشور مخصوصا فقرا و نیازمندان می رسد و لذا به همان مقدار از هزینه هر خانواده ایرانی برای تهیه غذا کم می شود!
http://shayeaat.ir/link/nzr03
۵. سالانه مبالغ هنگفتی مثل ۱۰ تریلیون تومان لوازم آرایشی، ۲۰۰ میلیارد تومان جراحی زیبایی بینی، ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیونی تومان سبزه عید، ۵۴ هزار میلیارد تومان دورریز مواد غذایی، ۱۱۶۰ میلیارد تومان سفر به ترکیه و… در ایران هزینه می شود که برخلاف نذورات امام حسین(ع) هیچ نفع عمومی هم ندارد، اما امثال کسانی که شایعه بالا را ترویج می کنند، به فکر مصرف آنها در راه ساخت مدرسه و… نیستند!
http://shayeaat.ir/link/nzr04
http://shayeaat.ir/link/nzr05
http://shayeaat.ir/link/nzr06
http://shayeaat.ir/link/nzr07
http://shayeaat.ir/link/nzr08

حق جو و حق طلب باشیم