ارسال شایعه

غصبی بودن و تعطیلی امامزاده امیرالمومنین ایذه! / شایعه ۰۸۰۹

غصبی بودن و تعطیلی امامزاده امیرالمومنین ایذه! / شایعه ۰۸۰۹

متن شایعه

” خبر واقعی؛خنده دار و از طرفی مایه شرم و تاسف: خبر فوری و ناراحت کننده برای مردم ایذه؛دفتر امام جمعه ایذه ضمن عذر خواهی از مردم ایذه اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی امامزاده امیرالمومنین که در ورودی شهر ایذه قرار دارد تعطیل میباشد!!! شخصی که اصالت ایشان ایذه ای است ولی از کودکی ساکن آمریکا بوده با در دست داشتن سند رسمی مربوط به محل فعلی امامزاده امیرالمومنین به سازمان اوقاف و اماکن مذهبی مراجعه و ثابت کرده که محل مذکور *مقبره پدربزرگ ایشان میباشد و امام زاده ای در کار نیست!!!در حال حاضر تمام تابلوها و بنرهایی که در سطح شهر و خود مکان؛محل امامزاده را نشان میداده جمع آوری شده!!!! ۱-واقعا خیلی خنده دار و تاسف آوره تا حالا ملت قبر چه کسی را زیارت میکردند؟!؟! ۲-آیا فکر نمیکنید مابقی این امامزاده ها که اکثریت آنها با اسامی عجیب و غریب هم شناخته میشوند؛شبیه همین امامزاده امیرالمومنین باشد؟؟؟؟ “

پاسخ شایعه


۱. ادعای ملک شخصی بودن قدمگاه امیرالمؤمنین(ع) ایذه صحت ندارد و توسط اداره اوقاف این شهر تکذیب شد!
۲. فردی که در شایعه بعنوان مدعی به او اشاره شده اصلاً وجود خارجی ندارد و تا کنون کسی ادعایی در خصوص مالکیت زمین این بقعه نداشته است!
۳. زمین این بقعه در سال ۱۳۹۲ با شماره الف-۹۲/۵۴۰۵۳۲ به نام قدمگاه امیرالمؤمنین(ع) ایذه به ثبت رسیده است و سند تک‌برگ آن نیز اخذ شده است!
http://shayeaat.ir/link/dgh01
http://shayeaat.ir/link/dgh02
۴. تمام امامزادگان موجود، بر اساس اسناد و معیارهای مختلف تاریخی، توسط سازمان اوقاف ثبت شده و دارای شناسنامه و شجره نامه مشخص هستند و این سازمان از احداث بقعه های جدید بدون اعتبار جلوگیری می کند.
http://shayeaat.ir/post/367