ارسال شایعه

اهانت تیم ملی فلسطین و مسوولان آن به ایران! / شایعه ۰۰۰۴

اهانت تیم ملی فلسطین و مسوولان آن به ایران! / شایعه ۰۰۰۴

متن شایعه

” تیم ملی فلسطین بدون عذرخواهی و به دلیل آنچه که مشکلات فنی خوانده بود از دادن مسابقه با ایران خودداری کرد و رسانه های جمهوری اسلامی بدون انعکاس واقعیات نهفته در اظهارنظرهای مسئولین و بازیکنان فلسطین از کنارش گذشتند. از کاپیتان تیم شون “رمزی صالح” که گفت با رافضی (ایرانیه شیعه) که برادران ما رادر سوریه میکشند و شهید میکنند، کسی مسابقه نمیده؛ یا صائب جندی مربی بی تربیت شون که ایرانی رو “حشد ذهیب براز” نامید (در عربی یعنی یک بشکه طلایی که با مدفوع پر شده است که باید فقط بشکه رو گرفت و بقیه رو دور ریخت) و صدها کامنت سراسر توهین آمیز فقط زیر یک خبر ورزشی مربوط به این مسابقه برگزارنشده که اثبات اوج تنفر این اعراب از ما ایرانی ها را نشان می دهد. اینم از برادران فلسطینیمون که گونى گونى خرجشون میکنیم
((غیرت نداری اگه کپى نکنى)) ”

پاسخ شایعه

۱. برخلاف ادعای نویسنده متن، در نامه تیم فلسطین نه تنها عذرخواهی شده بلکه از تلاشها و هماهنگی های طرف ایرانی نیز تشکر شده است!

۲. اهانت ادعا شده از سوی کاپیتان و مربی آن تیم به ایرانیان نیز در هیچ منبع معتبری مشاهده نگردید!

۳. همانطور که در متن نامه رییس فدراسیون فوتبال فلسطین اشاره شده است ، مهمترین علت عدم برگزاری این دیدار دلایل فنی پس از بازگشت از اردوی چین و آماده‌سازی برای حضور در جام ملت‌های آسیا بوده است!

۴. در نامه عبدالمجید هیجی، دبیرکل فدراسیون فوتبال فلسطین آمده است:

« براساس پیش‌بینی‌ها و برنامه ‌ریزی‌های مطرح شده قرار بود در روز یکشنبه ۷ دی ماه دیدار دوستانه‌ای بین تیم‌های ملی فوتبال فلسطین و تیم ملی فوتبال ایران برگزار شود. می‌خواهم از این فرصت ارزشمند استفاده کنم تا از برنامه‌ریزی‌هایی که برای برگزاری این دیدار صورت پذیرفته تشکر کنم اما با کمال تأسف، باید به اطلاع شما برسانم تیم ملی فلسطین بنا بر دلایل فنی پس از بازگشت از اردوی چین و آماده‌سازی تیم برای حضور در جام ملت‌های آسیا قادر به برگزاری این دیدار نیست.

ما واقعاً از اهمیت برگزاری این دیدار جهت افزایش قدرت و بر پایه برادری تاریخی بین دو کشور ایران و فلسطین واقف هستیم به همین دلیل امیدواریم تا در آینده شانس برگزاری دیدار دوستانه را داشته باشیم و روابط و همکاری دو فدراسیون در همه زمینه‌ها ادامه داشته باشد. »

http://yon.ir/felesteen

حق جو و حق طلب باشیم