ارسال شایعه

کلیپ رد هجوم به منزل حضرت زهرا(س)، توسط آیت الله سید حسین فضل الله ! / شایعه ۰۷۱۷

کلیپ رد هجوم به منزل حضرت زهرا(س)، توسط آیت الله سید حسین فضل الله ! / شایعه ۰۷۱۷

متن شایعه

” افسانه شکستن پهلو از زبان آیت الله العظمی سید حسین فضل الله از مراجع شیعهمردم از شخصیت زهرا دور شدند و سرگرم مسئله ی شکستن پهلو شدندو این امری هست که در عقل ما نمی گنجد چرا ؟؟ بعضی مردم میگوید : سید به شکستن پهلوی زهرا اعتقاد ندارد ، انگار که این مسئله از اصول دین هستدوست دارم با هم فکرمان را به کار بیاندازیم اگر به زهرا حمله کردند نقش امام علی چیست ؟ امام علی بزدل هست ؟؟؟ . شما همگی ازدواج کردید .اگر بر فرض کسی به همسرتان حمله کرد تا او را بکشد یا آسیب برساند سر جای خود می نشینی و میگویی لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم یا از همسرت دفاع میکنی ؟ اگر دفاع نکنی مردم درباره ی تو چه می گویند ؟ دوما : علی در خانه تنها نبود ، بلکه جماعتی از بنی هاشم در آنجا حضور داشتند حتی گفته میشود زبیر پسر عمه ی امام علی شمشیر به دست از خانه خارج شد چون آنها وارد خانه نشده بودند . آیا اجازه میدهند یکی پهلوی زهرا را بشکند و یکی با شمشیر به او ضربه بزند و دیگری میخ در سینه اش فرو کند آنطور که میگویند میخ زنگ زده آیا این معقول هست ؟ فکرتان را بکار بیندازید میگویند پیامبر به او وصیت کرده یعنی چه پیامبر وصیت کرده ؟ یعنی قبل از وفات گفت : ای علی ! اگر خواستند دخترم را بکشند حرام است که ازش دفاع کنی آیا کسی که عقل داشته باشد چنین تصوری به خود راه میدهد ؟بعضی ها میگویند : به او حمله کنید که ! چون پیامبر به او وصیت کرده وصیت شده ؟؟ معقول است پیامبر بگوید اگر خواستند دختر محبوبم را بکشند ازش دفاع نکن!!؟؟ لذا من گفتم که این مسئله برایم قانع کننده نیست حتی الان مردم میگویند : سید منکر شکستن پهلو هست انگار میخواهند به زور پهلویش را بشکنند زیرا برای بسیاری گریاندن مردم مهم است چطور مردم را به گریه بیاورند ؟؟ از این راه حتی اگر حدیثی باشد که عقل آن را نمی پذیردحالا شما از من شنیدید عقل هایتان را بکار بیندازید اگر برای شما چنین اتفاقی بیفتد ،می پسندید ؟؟ پس چطور برای حضرت علی می پسندید ؟؟ http://www.aparat.com/v/Iwm83 “

پاسخ شایعه


۱.  روحانی در حال سخنرانی در کلیپ، مرحوم آیت الله سید محمد حسین فضل الله از شخصیتهای مطرح لبنان است که برخی فتاوای ایشان مورد مناقشه قرار گرفته است!
http://shayeaat.ir/link/fzllh1
۲. ایشان با وجود اعتبار بالای اجتماعی و سیاسی خود در لبنان، هیچگاه از نظر علمی جزء شخصیت های تراز اول شیعه نبود و به خاطر چنین سخنانی، مورد نقد جدی دیگر عالمان و مراجع شیعه قرار داشت!
http://shayeaat.ir/link/fzllh2
http://shayeaat.ir/link/fzllh3
۳. علامه سید جعفر مرتضی عاملی از بزرگترین محققین و علمای معاصر شیعه و لبنان، در پاسخ به این سخنان کتابی به نام «رنج های حضرت زهراء» نگاشت و به سخنان و دلایل ایشان، کامل و مفصل پاسخ داد!
http://shayeaat.ir/link/fzllh4
۴. خود ایشان در سخنرانی دیگری مطالب گفته شده در این خطبه را فقط طرح مساله دانستند و نتیجه گیری درباره آن را بسته به تحقیقات کامل در این زمینه توسط خودشان اعلام کردند!
http://shayeaat.ir/link/fzllh5
۵. آن مرحوم در کتاب “الزهراء القدوه” می گوید: «اینجانب مانند برخی از علما از جمله آیت الله سیدمحمدحسین کاشف الغطاء، موضوع آتش زدن خانه، شکستن پهلو و استخوان سینه حضرت، سقط جنین و سیلی زدن و کتک زدن آن حضرت را نفی نمی کنم زیرا هیچ دلیلی برای نفی آن ندارم.»!
http://shayeaat.ir/link/fzllh6
۶. این تردیدهای عقلی زمانی درست است که روایات متناقضی، اصل قضیه را مخدوش کرده باشند، نه درحالیکه در مورد هجوم به خانه حضرت زهرا و شهادت ایشان در کتب شیعه و اهل سنت اسناد فراوان تاریخی و روایی وجود دارد!
http://shayeaat.ir/link/fzllh7
http://shayeaat.ir/link/fzllh8
۷.  مهم ترین اشکال ایشان به دفاع نکردن امیرمؤمنان(ع) از همسرش باز می گردد که اتفاقا اسناد شیعه و سنی، خلاف آن را نشان می دهد! 
http://shayeaat.ir/link/fzllh9