ارسال شایعه

ورود ۱۵۰۰ داعشی افغان و جنایات متعدد در کرمان ! / شایعه ۰۷۱۴

ورود ۱۵۰۰ داعشی افغان و جنایات متعدد در کرمان ! / شایعه ۰۷۱۴

متن شایعه

” گروهی ازافغانیا که شامل ۱۵۰۰نفربوده اند.توسط گروهک داعش درشهرفرح افغانستان اموزش های موردنظر رادیده اند و واردکشورعزیزمان شده اند.که تاالان یک خانواده درشهرک صنعنی کرمان.یک خانواده خیابان ابوذر.چهارنفر درقائم ابادکرمان.هفده نفر درمحورماهان به کرمان کشته اند.سه نفر ازافرادی راکه به قتل رساندند قلبها.کلیه هاوکبدهایشان رابرداشته اند همشهریان محترم کرمانی ازکرایه دادن خانه به افاغنه.کارکردن باافاغنه.وسوارکردنشان جدا خوداری کنید تعداد افاغنه ای که تحت نظر داعش اموزش میبینند روزبه روزبیشترمیشودو وارد کشورمان میشوند لذا تمامی موارد ونکات راجدی بگیرید تاخدایی نکرده به دام این افرادنیفتید.خطر. فوری فوری دوستان عزیز خواهران و برادران عزیز . قضیه آدم ربایی کودکان و خانومها و حتی اقایان عزیز. قتل و دزدی و تجاوز و حمله به اماکنی که در انها دختر خانومها تنها مشغول به کار هستند کاملا جدی است. داعش یا قاچاقچیان عضو بدن یا هر گروه های نامردی که چند وقت هست این فعالیت را شروع کردن و یا هر کس یا گروه دیگر  اصلا مهم نیست که اینها وابسته به کجا و با چه هدفی این‌کار را میکنند . مهم  این است که مواظب کودکان و ناموس  و جان خود باشید. در ساعات شب یا ساعاتی که خلوت هست ترجیحا  اگر لزومی ندارد منزل را ترک‌نکنید و کودکات خود را تحت هیچ شرایطی تنها حتی به دم درب خانه نفرستید‌ . تنها و حتی دو نفری به جایی نروید‌. خواهش میکنم به جاهایی که رفت و امد کم است و خیابانهای که  کنترلی ندارد نروید. حتما وقتی که در منزل هستید درب خانه را قفل کرده و تا اطمینان پیدا نکردید درب منزل را به روی کسی باز نکنید. خواهش میکنم این مسئله را جدی بگیرید و مواظب فرزندان و دختران خود باشید “

پاسخ شایعه


۱. این مطلب صحت ندارد و هیچ گزارشی از ورود ۱۵۰۰ داعشی افغان یا بروز قتلهای ادعا شده، در ایام اخیر موجود نیست! 
۲. نویسنده توضیحی از چگونگی دستیابی به ریز آمارهای ذکر شده در متن را ارائه نکرده و به منبعی هم استناد ننموده است!
۳. تیم های تروریستی، کم تعداد سازماندهی و اعزام می شوند، نه ۱۵۰۰ نفره! و به لطف خدا اشراف نهادهای امنیتی کشور، موجب انهدام معدود تیمهای تروریستی که قصد نفوذ داشته اند گردیده است.
http://shayeaat.ir/link/fghnk1
http://shayeaat.ir/link/fghnk2
۴. رعایت نکات امنیتی و مراقبت از خود و خانواده در هر زمانی لازم است، اما باید از انتشار شایعات بی دلیلی که با القای نا امنی موجب تشویش اذهان عمومی و دامن زدن به مشکلات اجتماعی می شوند، خودداری کنیم.

حق جو و حق طلب باشیم