ارسال شایعه

پژوهش آیت الله مصباح در خصوص سید نبودن و هندی بودن امام خمینی ! / شایعه ۰۶۰۵

پژوهش آیت الله مصباح در خصوص سید نبودن و هندی بودن امام خمینی ! / شایعه ۰۶۰۵

متن شایعه

” مصاحبه آیت الله مصباح در خصوص هندی بودن خمینی:من والا درحدود همون ۷،۸سال قبل که رفته بودم برای هندوستان حتی در شهر زادگاه،اجدادی خمینی که شهر کنتور منطقه اتراپرادیشه تا آنجا که از نزدیک تحقیق کردم،یکی از اجداد خمینی به نام”ججار”بوده واین کلمه “ججار”اسم اسلامی نیست واین سابقه ای است برای آنکه این خاندان از اول مسلمان نبوده اند اما بعدها به وسیله ی ایادی مرموزی که پدر خمینی یا نمی دونم جد خمینی نمیدونم در کنسول گری اراک در ایران ،کنسول گری انگلیس اونجا کارگر بود،خادم بود،خدمتگزار بود،بعدآن ها موندند اونجا وهمون طوری که ،خاطرما،خاطر شما، مستحضره، “سیک”های هندی یک پارچه هایی به سر می پیچند ،بعضا سفید،بعضا سیاه،بعضا زرد و سرخ ،قاعدتا باید جد خمینی اول با هموت پارچه سیاهی که”سیک ها”می بندند آمده باشد اونجا که در ایران به خیال اینکه اینها ساداتند اقا اقا گفتند به این در خاندان او مونده و حتی خمینی در قم امضاهایی از خود بجا گذاشته اوایل امضا میکرد «روح الله المصطفوی الهندی» ، این امضا خمینی هنوز هم هست در ایران، اما مصطفی، مصطفوی بعنوانی که اسم پدرش مصطفی بوده خودش را مسمی به پدر می کرد و مصطفوی، به هندی هم که هندی الاصل بوده ، بعد ها که امضا میکرد میگفت «روح الله الموسوی الخمینی» ، حالا این موسوی بعد از کجا آمده پسوندی برای اسم خمینی شد اینو دیگه باید الان حتی الان در حال حاضر هم مثل اینکه پسندیده زندست از او بخواهند که تشریح کند، که این موسوی از کجا بعد آمده تا نسبی برای او از نظر هاشمی باشد و او بطور کلی و همونطور که در کتاب فلسفه تحولات که در ایران نوشتم و تحقیق کردم، اینا از اول از نظر خاندان هندو بودند و هیچ ارتباطی با اسلام نداشتند ، حالا بعد مسلمان شدند ما حرفی نداریم، اما این مطلب ثابت می کند که اینها از خاندان هاشمی نیستند که به اصطلاح شیعه سید بشوند “

پاسخ شایعه


۱. شایعه هندی بودن امام خمینی مطلب تازه ای نیست و اولین بار ساواک در سال ۱۳۴۶ به آن دامن زد! “احمد علی مصباح” برای ادعاهای خود در این کلیپ هیچ دلیل و سندی ارائه نکرده است!
۲. برخلاف ادعای شایعه پردازان این فرد با “آیت الله مصباح یزدی” ارتباطی ندارد و تشابه نام یا قرابت با افراد هم دلیل اعتبار یک ادعا نیست!
۳. این فرد در حالی پژوهشگر معرفی شده که چند بار در سخنانش با تردید صحبت می کند و حتی نمی تواند تعیین کند مدعی است پدر امام کارگر کنسولگری انگلیس بوده یا جد امام!
۴. پدربزرگ و پدر امام هر دو روحانی و معتمد مردم و ساکن ایران بودند که از اداره املاک کشاورزی خود درآمد داشتند؛ ادعای خدمتکاری کنسولگری انگلیس در هیچ منبعی موجود نیست و با شخصیت ایشان هم سنخیت ندارد!
۵. پدر امام “سیک” نبوده و طبق شجره نامه روشن و موثق ایشان، اجداد امام همگی از سادات منتسب به امام موسی کاظم(ع) می باشند! نام “ججار” نیز در اسامی اجداد امام یافت نمی شود!
۶. جد بزرگ امام، سید حیدر موسوی صفوی اردبیلی در سال ۷۶۶ ه.ق جهت تبلیغ اسلام، به کشمیر رفت و پدر بزرگ امام، سید احمد (دین علی شاه کشمیری) به دعوت مردم خمین و برای بهره مردم این منطقه از شخصیت اسلامی وی در حدود ۱۲۴۰ ه.ق به خمین هجرت نمود.
۷. هیچ موردی از امضا با عنوان “روح الله المصطفوی الهندی” یافت نشد! امام سالها قبل از انقلاب نیز با عنوان روح الله الموسوی الخمینی امضا می کردند!