ارسال شایعه

مقایسه تصرف یونان با قیام امام حسین(ع) !! / شایعه ۰۵۸۹

مقایسه تصرف یونان با قیام امام حسین(ع) !! / شایعه ۰۵۸۹

متن شایعه

” آقا دوهزار سال پیش ایران یونان رو تصرف کرد.حالا اگه به شما بگن مردم یونان واسه کشته شدنسهراب بدس ت پد رش هرسال عزاداری میکنن،نوحه میخونن،خودشونو با قمه زخمی میکنن یا در وصف دلاوریهای داریوش و کاوه آهنگر و آرش کمانگیر حرف ها میزنن و نذری برا تولدشون میدن یا حلوا برا وفاتشون و در سال سی چهل روز رو برا این مراسم تعطیل میکنن بدتر از همه زندگیشونو میفروشن میان زیارت آرامگاه کوروش، فکر کنید اگه اینارومی شنیدید، چقدر به ریششون میخندیدید و یونانیها رو مسخره میکردید بخاطر حماقتشون!!فقط خواستم بگم اعراب هم الان همین حس رو نسبت به ما دارن. “

پاسخ شایعه


۱. مقایسه شخصیت دینی و بزرگ امام حسین(ع) که الگو و متعلق به تمام انسانهاست، با شخصیتهای افسانه ای که نهایتا اسطوره های یک ملتند، مغلطه شبهه افکن و نشان از غرض اوست!
۲. حتی اگر اهداف و نتایج پربار قیام امام حسین(ع) را نادیده بگیریم، واقعه کربلا دارای چنان ابعاد عظیمی است که جا دارد همواره بازخوانی شود؛ چنانکه الگوی شخصیتهای غیر مسلمان نیز قرار گرفته است!
۳. این قیام با بقیه جریانات تاریخی قابل مقایسه نیست! چرا که برخلاف حرکتهای دیگر که برای امورات دنیایی و قدرت طلبی اتفاق افتادند، این قیام بر پایه اعتقاد به فرمان الهی بوده بوده است.
۴. تعطیلات رسمی مناسبتهای مذهبی در تقویم کشورمان نهایتا ۱۵ روز است نه ۴۰ روز!
۵. برپایی مجالس حضرات معصومین(ع) دارای فوایدی مانند ایجاد وحدت، آشنایی با راه و روش ائمه(ع)، پیوند قلبی با حجتهای الهی و بهره مندی از عنایاتشان می باشد.
۶. اقامه عزا و دادن نذری بمنظور مواسات و موردپسند و تأیید اهل‌بیت(ع) بوده و موجب همدردی با سیدالشهدا(ع)، اهل‌بیت و اصحاب ایشان، زنده ماندن تاریخ کربلا، فراموش نشدن و جلوگیری از انکار آن مصائب جانسوز می شود. 
۷. مرقدهای مطهر اهل بیت(ع) قابل قیاس با قبر هیچ انسان دیگری نیست و در زیارت آنها علاوه بر ثواب، فوایدی چون ارتباط با انسان کامل، اظهار ایمان و ارتباط با خدا، تکریم و تعظیم اهل بیت، کاهش انجام اعمال خلاف و اتحاد و همدلی در مقابل دشمنان نیز وجود دارد!

حق جو و حق طلب باشیم