ارسال شایعه

برگشت دادن آب معدنی های ایرانی توسط ناتو از افغانستان! / شایعه ۰۵۳۸

برگشت دادن آب معدنی های ایرانی توسط ناتو از افغانستان! / شایعه ۰۵۳۸

متن شایعه

“آب میخوریم چاق میشویم ؟! ناتو به دلیل آلودگی آب بعضی از نقاط افغانستان درخواست حجم خیلی زیادی آب معدنی از ایران داد که بعد از ورود اولین محموله پس از آزمایش تمام بطری های آب معدنی به دلیل وجود مواد سرطان زا به ایران برگشت داده شد… جالبه که خیلی ها این خبر را خواندند ولی هیچوقت به این قضیه فکر نکردند چرا بطری های آب معدنی که الان نزدیک یک دهه در ایران و بین قشر زیادی از مردم هر روزاستفاده میشود اینطور سرطان زا شناخته میشود؟ در اروپا آب های معدنی فقط یک هفته اعتبار دارند ، ولی در ایران حتی تا یک سال!!!! حالا با دقت مطالب زیر را بخوانید تا متوجه شوید قضیه از چه قراره؟ طبق نظر تمام حکما و علما آب سالم، آبی است که وقتی شما آن را در یک ظرف میریزید و در یک محیط راکد (مثل اتاق) قرار میدهید، این آب باید ظرف ۴۸ ساعت بو بگیره و شروع به گندیدن کند.. خوب حالا شما تشریف ببرید یک بطری آب معدنی بگیرید و توی یک کاسه بریزید و ۶ ماه صبر کنید! اصلا” ۱۰ سال صبر کنید.میبینید که کوچکترین بوئی نمیگیره… آب شیر بعضی از شهرهای ایران هم همین خاصیت عدم گندیدن و بو گرفتن را داره…. دلیلش اینه که شرکت های بسته بندی آب های معدنی برای ماندگاری بیشتر آب های توی بطری ، داخل آن به به ازاء هر یک لیتر به اندازه نیم میلی گرم فلوراید میریزند…که این ماده شدیدا” نگهدارنده و بدون بو هستش و برای یک بدن ۱۰۰ کیلوئی خطرناک و سرطان زا است… همین فلوراید… وقتی با آب وارد بافت بدن شما میشود، درون بافت قرار گرفته و آب خارج میگردد… و بدن بصورت اتومات دور آن لایه لزج محافظ ایجاد میکند که به مرور بافت های شما بزرگتر میشود… و به همین دلیل صبح ها احساس میکنید بدن شما ورم کرده یا چاق شده ائید… بعضی ها میگویند آب میخوریم چاق میشویم! دلیل این امر وجود همین ماده میباشد… بهترین کار برای سلامت بدن اینه که آب شرب توسط لوله کشی شهری خود را در یک ظرف مسی بجوشانید و در یخچال بگذارید تا خنک شود…بعد از ۴۵ روز میبینید که چطور بدن شما جمع و جور شده …و به اصطلاح وزن شما در بدن شما بطور دقیق تقسیم میشود. خواهشاً برای همه بفرستید تا همه مطلع باشند.”  

پاسخ شایعه

۱. تامین آب مصرفی ناتو در افغانستان توسط ایران، یک شایعه قدیمی و مغایر با اصول اولیه نظامی است! این شایعه قبلا تکذیب شده است!

http://shayeaat.ir/link/fnto15

۲. برخلاف ادعای متن، تاریخ انقضای آب معدنی به معنای فاسد شدن آب بطری نیست، بلکه حداقل زمان مفید استفاده از آن را نشان می دهد!

http://shayeaat.ir/link/fnto11

۳. در کشورهای غربی هم تاریخ انقضای یکسال روی بسته بندی آب معدنی ها درج می شود و سازمانهای نظارت بر مواد غذایی هم آن را تایید می کنند!

http://shayeaat.ir/link/fnto12

۴. تاریخ انقضا نه بدلیل خراب شدن آب، بلکه بدلایلی مانند الزامات صنعت مواد غذایی و واکنش تدریجی بطری با آب است! علاوه بر نگهداری طولانی آب در بطری، قرار گرفتن آنها در معرض گرما و سرما و همچنین نور آفتاب بر کیفیت آب تاثیرات نامطلوب و گاها خطرناکی دارد.

http://shayeaat.ir/link/bfnto3

۵. ادعای گندیدن آب پس از ۴۸ ساعت، آنهم در شرایط طبیعی و مساعد، در منابع دینی یا علمی یافت نشد! وزارت بهداشت وجود فلوراید در آبهای معدنی داخلی را رد نمود و سرطان زا بودن و چاق کنندگی آن هم پشتوانه قطعی علمی ندارد!

http://shayeaat.ir/link/bfnto4

حق جو و حق طلب باشیم