ارسال شایعه

حاشیه های قتل ستایش قریشی، دختر ۶ ساله افغانستانی در ورامین ! / شایعه ۰۴۸۹

حاشیه های قتل ستایش قریشی، دختر ۶ ساله افغانستانی در ورامین ! / شایعه ۰۴۸۹

متن شایعه

” ستایش قریشی دختر ۶ساله ای که درروز یکشنبه وقتی درکوچه های ورامین منطقه خیراباد مشغول بازی کودکانه بوده دزدیده می شود ، پلیس و پدرومادر تمام شهر را زیرورو می کنند اما اثری ازاو نمی یابند غافل ازآن که دختر در خانه بغلی که نام همسایه را بخود گرفته توسط پسر ایرانی همسایه مورد آزار واذیت میگیرد وباضربات چاقو او را به قتل میرساند واین عمل زشت تاآنجا ادامه میدهد که اورا بااسید غسل شهادت میدهد… توجه داشته باشید ک این دختر ۶ ساله توسط فرزند یک #خانواده شهید ب قتل رسیده……گفته میشود که قاتل دختر ۶ ساله (ستایش قریشی) پسری از خانواده شهید و از طایفه بزرگی در آن منطقه به نام […] و اهل کاشان است…. … با نفوذی که خانواده قاتل در دستگاههای قانونی دولت ایران دارند از نشر عمومی این جنایت جلوگیری شده و به احتمال زیاد قاتل از مجازات واقعی رها خواهد شد. …… پیکر نیمه سوخته #ستایش برای تدفین به خانواده سپرده می شود و متاسفانه خانواده پیکر او را دفن می کنند نکته : پیکر #ستایش باید به پزشکی قانونی منتقل می شد تا تحقیقات صورت بگیرد و تجاوز قاتل به مقتول ثابت شود …… شماره تماس آقای قریشی پدر ستایش هست ۰۹۱۲……. زنگ بزنید شماره شماره حساب بگیرید نفری ۱۰۰ هزار یا بیشتر هر چی در توانتونه کمک کنید تا ۶۰۰۰۰۰۰۰ میلیون جور بشه که اون […] اعدام بشه …و… “

پاسخ شایعه


۱. جنایت ورامین قلب هر انسانی را به درد می آورد و التیام زخم آن بر پیکر خانواده قربانی و جامعه به سادگی میسر نیست.
۲. مقتول، “ستایش قریشی” ۶ ساله با اصالت افغانستانی در همسایگی قاتل “الف.پ” ۱۷ ساله در خیرآباد ورامین زندگی می کرده و در منزل قاتل، احتمالا پس از تعرض به شکل دلخراشی کشته شده است.
http://shayeaat.ir/link/Setayesh3
۳. سیستم انتظامی و قضایی به محض اطلاع از ماجرا بصورت ویژه وارد عمل شده و قاتل را بازداشت کرده اند و خلل یا فشاری در روند پرونده وجود ندارد.
http://shayeaat.ir/link/Setayesh4
۴. نه تنها اجازه عزاداری به خانواده قربانی داده شد، بلکه در مراسم ختم، همسایگان ایرانی و مسئولان محلی، امام جمعه و هیئاتی از استانداری نیز شرکت کردند.
http://shayeaat.ir/link/Setayesh1
۵. جسد تحویل پزشکی قانونی شد و پس از انجام معاینات لازم جهت خاکسپاری به خانواده مقتول تحویل گردید.
http://shayeaat.ir/link/setayesh2
۶. قاتل و منسوبین او جزو خانواده شهدا نیستند و این ادعا تلاشی برای تخریب وجهه این قشر عزیز جامعه است. تصاویر منتسب به جسد مقتول نیز مربوط به این ماجرا نیست.
۷. در بررسیهای انجام شده، برخلاف روایتهای متناقض اشخاص، ادعاهای کشته شدن قاتل توسط جوان افغانی، درخواست پول از خانواده مقتول توسط دولت، درخواست پدر مقتول از مردم برای کمک مالی، همکاری پدر قاتل در امحاء جسد و… بی اساس و کذب می باشند.
۸. این حادثه فرصتی برای شایعه پردازان شد تا بدون در نظر گرفتن وضعیت روحی خانواده داغدار قربانی و احساسات جریحه دار شده جامعه، با انتشار شایعات مختلف برای اهداف پلیدشان از آن سو استفاده کنند.

حق جو و حق طلب باشیم