ارسال شایعه

دینی که با خوردن آب در ملا عام به خطر بیفته! / شایعه ۰۴۶۶

دینی که با خوردن آب در ملا عام به خطر بیفته! / شایعه ۰۴۶۶

متن شایعه

 ”  دینی که با خوردن آب در ملأ عام به خطر بیفته، ولی خوردن حق مردم تکونش نده، دین نیست، توهمی است برای عوام و نعمتی است برای خواص ﻧﺰﺩﯾﮏ ٣٨ ﺳﺎﻟﻪ ﻫﻤﻪ ﺟﻮﺭ ﺩﻋﺎ ﻭ ﻋﺰﺍ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﻧﺎﻟﻪ ﻭ ﻧﻔﺮﯾﻦ ﮐﺮﺩﯾﻢ ٨ ﺳﺎﻝ ﺑﺎ ﻧﺼﻒ ﺩﻧﯿﺎ ﺟﻨﮕﯿﺪﯾﻢ ۱۵ ﺳﺎﻟﻪ ﺩﺭ ﺗﺤﺮﯾﻢ ﻫﺴﺘﯿﻢ ﭼﻪ حکمتیه ﺭﻭﺯ ﺑﻪ ﺭﻭﺯ ﻫﻤﮥ ﺩﻧﯿﺎ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﻣﯿﮑﻨﻦ؟ ﺗﺮﮐﯿﻪ ﻗﻄﺐ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﻣﯿﺸﻪ ﺩﺑﯽ ، مرکز تجاری ﺁﺳﯿﺎ ﻣﯿﺸﻪ ﮐﺮﻩ ﺟﻨﻮﺑﯽ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺍﺗﻮﻣﺒﯿﻞ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺭﺍ ﻣﺎﻝ ﺧﻮﺩﺵ ﻣﯿﮑﻨﻪ ژاپن کل بازار الکترونیک جهان رو به خودش اختصاص میده ﻗﻄﺮ ﺛﺮﻭﺗﻤﻨﺪ ﺗﺮﯾﻦ ﮐﺸﻮﺭ ﺩﻧﯿﺎ ﻣﯿﺸﻪ ارمنستان اولین درآمدش صادرات برق به ایران میشه تایلند اولین مشتری توریستش ایرانیها میشن اسپانیا زعفران ایران رو میگیره و اولین درآمدش صادرات زعفران به دنیا میشه اونوقت ﻣﺎ ﺍﺯ ﺳﻮﻣﺎﻟﯽ ﻭ ﺑﻨﮕﻼﺩﺵ ﻓﻘﯿﺮ ﺗﺮ ﻣﯿﺸﯿﻢ ﺗﻮ ﺻﻒ ﺳﺒﺪ ﮐﺎﻻ ﺁﺩﻡ ﻫﺎ ﻣﯿﻤﯿﺮﻧﺪ کجای ﮐﺎﺭ ﻣﺎ ﺩﺭﺳﺖ ﻧﯿﺴﺖ؟ اگر خرمشهر را خدا آزاد کرد بگذارید فلسطین را هم خدا آزاد کند مگر خدای ما با خدای آنها فرق میکند؟ در ایران باستان ٬ هنگامی کودکی به دنیا می آمد ٬ درختی در زمین می کاشتند اکنون که کودکی زاده می شود ٬ خون حیوانی را به زمین می ریزند بزرگترین حقارت تاریخ، یخ زدگی مغزانسانهاست مرغ نخورید ، هورمون دارد سوسیس کالباس نخورید ، نیترات دارد لبنیات نخورید پالم دارد  آبلیمو صنعتی نخورید آب لیمو ندارد آب معدنی نخورید مواد نگه دارنده خطرناک دارد شیر نخورید وایتکس دارد سیب رو باپوست  نخورید مواد سرطانزا دارد برنج نخورید آرسنیک دارد بنزین ما سرطان زاست اصلا هیچی نخورید چون مملکت صاحب ندارد شهربازی نروید ، اگر می روید وسایلش ایمن نیست هواپیما تا مجبور نشدید سوار نشوید توی تهران نفس نکشید و از خونه بیرون نروید چون پارازیت سرطانزاست سرطان هم نگیرید احتمالاً مورد اسیدپاشی قرار می گیرید از طرف دیگر برق کم مصرف کنید تا ما صادرش کنیم گرم بپوشید گاز زیاد مصرف نکنید ، برایتان خوب نیست ما صادرش می کنیم ماشین خارجی گران است نخرید ،لگن ساخت داخل را گران بخرید برایتان خوب است امکان رفتن به بهشت را زودتر برایتان فراهم می کند. فقط “بچه زیاد بزایید” چون ایران جای خوبی است ربا و نزول خواری حرام ترین اعمال است اما اگر بروید از بانک انصار (بانک سپاه) وام با بهره ۳۵ درصد بگیرید حلال می شود صدا و سیما آلات موسیقی را از پشت در و دیوار و ۶ گلدان نشان می دهد چرا که می گویند نمایش آلات موسیقی حرام است اما اگر ۱۲۰ هزار تومان بدهید و بروید کنسرت برج میلاد آن موقع حلال می شود سرزمین عجایب اینجاست که هر حرامی با پول حلال می شود اگر فقرا جایی جمع شوند ، می شوند “باند” ، اما اگر ثروتمندان جایی جمع شوند می شود “جلسه” اگر فقیر دزدی کند ، می شود “سرقت” ، اما اگر ثروتمند دزدی کند ، می شود “اختلاس” در دنیایی که حتی مفاهیم هم با مقدار پول که در جیب است ، عوض می شود ، به دنبال عدالت هستیم ؟ ”  

پاسخ شایعه

۱. این شبهه ترکیبی از چند شبهه و مغالطه مختلف است که بدلیل ضعف برهان تلاش کرده با فرا فکنی و بمباران ذهن مخاطب، اعتقادات دینی و نظام اسلامی را زیر سوال ببرد!

۲. دین با آب خوردن به خطر نمی افتد! بلکه نظم جامعه و ارزشها با بی توجهی به هنجارها و قوانین تعریف شده از بین می روند. قانون شکنی این عده علاوه بر هرج و مرج، موجب تضعیف افراد مقید به ارزشها می شود.

http://shayeaat.ir/link/aabkhordan

۳. با دین گریزی و عافیت طلبی ای که نویسنده از خود نمایش داده، قطعا او و همفکرانش دعا و عزاداری نکرده اند و هرگز نجنگیده اند! مقاومت و پایداری حاصل اعتقاد است و اعتقاد گمشده امثال نویسنده است! 

۴. مقایسه کشورهای مطیع استکبار با کشوری که برای حفظ استقلال و آزادی خود بیش از ۳ دهه تحریم و جنگ نظامی و فرهنگی و… را تحمل نموده، خطاست! آنهم بدون در نظر گرفتن جایگاه رفیع کشورمان در پیشرفت و دستاوردهای سیاسی، علمی، نظامی، اقتصادی و… 

http://shayeaat.ir/link/dastaavard

http://shayeaat.ir/link/dastavard2

۵. آزادی خرمشهر با خواست خدا و مجاهدت رزمندگان حاصل شد؛ خداوند جهاد با متجاوزین را وظیفه و موجب برکات فراوان دانسته و اغلب نصرت و اراده خود را در سایه تلاش بندگان، محقق می کند.

http://shayeaat.ir/link/talaash

۶. قربانی کردن از زمانهای کهن در اقوام باستان از جمله ایرانیان رواج داشته است! قربانی برای نوزاد غیر اخلاقی نیست و با تقسیم آن بین سایرین، موجب شراکت آنها در این شادی است.

http://shayeaat.ir/link/ghorbanii

http://shayeaat.ir/link/ghorbaani

۷. نویسنده برای سیاه نمایی هر چه بیشتر،،ترکیبی از حوادث صحیح و شایعات کذب را درج کرده اما غافل بوده این موارد مختص به ایران نیست و همه کشورها با حوادث و معضلات اجتماعی گوناگون و اغلب سنگین تری دست و پنجه نرم می کنند!

۸. جمعیت جوان و فعال هر کشور، نقش موثری در ترسیم قدرت سیاسی و اقتصادی، توسعه و پیشرفت کشور دارند که باتوجه به قرار گرفتن ایران در مسیر پیری جمعیت، مساله افزایش نرخ فرزندآوری از موارد مهم و قابل توجه برای مردم و مسوولین است.

http://shayeaat.ir/link/jamiat

۹. ربا دریافت اضافه در قرض است و در بانکداری ایران درقبال وام قرض الحسنه، مبلغ مازادی اخذ نمی شود. تسهیلاتی که عموم به اسم وام می شناسند، درقالب عقود اسلامی و مشارکت می باشد که قراردادهای مشخص وتایید شده دارند. ربا خواندن این دسته، حاصل آدرس غلط مغرضان است.

http://shayeaat.ir/link/bankislami

۱۰. صدا و سیما با مخاطبان میلیونی، در جامعه فرهنگ ساز است و عدم پخش آلات موسیقی که ابزار مشترک فعل حلال و حرام می باشد، برای جلوگیری از تبلیغ آنهاست. عدم رعایت این مطلب توسط عده ای، دلیل عدول این سازمان از قوانینش نیست! 

http://shayeaat.ir/link/musictools

۱۱. هیچ حرامی با پول حلال نمی شود! اعمال غلط و گناه از نگاه عقل، شرع و قانون مردود بوده و از هیچ کس پذیرفته نیست و بازی با کلمات در اصل موضوع تغییری ایجاد نمی کند!


حق جو و حق طلب باشیم