ارسال شایعه

فوت دختر ۶ ساله بدلیل خوردن نوشابه و خرماهای آلوده داعش ! / شایعه ۰۴۴۹

فوت دختر ۶ ساله بدلیل خوردن نوشابه و خرماهای آلوده داعش ! / شایعه ۰۴۴۹

متن شایعه

” ًسلام.متأسفانه دیروز دختری ۶ ساله در یکی از بیمارستان های تهران فوت شد و علت مرگ وی مصرف نوشابه ….. بوده که ماه قبل وزیر محترم بهداشت در تلویزیون اعلام کرد فعلاً از نوشابه ….. استفاده نکنید به دلیل وجود ویروسی ناشناخته که علامت آن ۳ روز تب و سپس فوت شخص می باشد. امروز از طرف وزارت بهداشت نامه ای به تمام بیمارستان ها از جمله بیمارستان محک زده شد و از تمام پرسنل بیمارستان ها خواسته شده اطلاع رسانی کنند. لطفاً فعلاً تا اطلاع ثانوی از مصرف اقلام زیر خودداری شود.۱-سوسیس و کالباس۲-انواع نوشابه ۳- چیپس و پفک. و محصولات شرکت ….. جدا خود داری کنید لطفاً انتشار دهید تا مردم با خبر شوند .توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه… حتماً بخونیدخیلی مهم و خیلی فوری..دکتر چاووش زاده رییس بیمارستان خاتم الانبیا درخواست اطلاع رسانی فوری به مردم ایران را دارد … به اطلاع تمام هموطنان عزیز برسانید که تا اطلاع ثانوی از خوردن خرما وارداتی و چای …. با عنوان های ….. و ….. و ….. با هر نوع مدل جدا خودداری کنید. گروهک تروریستی داعش پس از تسلط بر زرادخانه های شیمیایی و میکروبی عراق، اقدام به آلوده نمودن برخی محصولات و قاچاق آن به داخل خاک ایران نموده است. این محصولات حاوی ماده شیمیایی اُکسالات آمونیوم هستند که مستقیماً و به سرعت بر روی سیستم عصبی اثر گذاشته و منجر به فلج شدن و مرگ فرد خواهد شد.تاکنون بیش از ده مورد به بیمارستان امام رضا ارجاع داده شده است. خواهشمندیم تا می توانید به نزدیکان خود اطلاع دهید. “

پاسخ شایعه

۱. هیچ گزارشی از خبر فوت دختر ۶ ساله بدلیل مصرف نوشابه منتشر نشده و وزیر بهداشت چنین هشداری نداده است!
۲. سال گذشته شایعه وجود ویروس در یکی از نوشابه ها از جانب رییس بیمارستان نمازی شیراز منتشر شد که رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز آن را تکذیب کرد!
http://shayeaat.ir/link/nooshabe2
۳. شایعه خرماهای آلوده در سال ۹۳ با جزییات دیگری منتشر شد که رئیس سازمان غذا و دارو و معاونت درمان وزارت بهداشت در همان زمان آن را تکذیب کردند!
۴. پس از حمله آمریکا به عراق، عنوان شد که عراق از وجود زرادخانه‌های شیمیایی و میکروبی پاکسازی شده است؛ این مسئله دلیل بی اعتباری چنین پیام‌هایی است.
http://shayeaat.ir/link/khorma2
۵. چنین پیامهایی با هدف برهم زدن آرامش روانی جامعه منتشر می شوند و لازم است با عدم انتشار مطالب غیرموثق مانع تحقق این مطلب شویم.

حق جو و حق طلب باشیم