ارسال شایعه

رسوایی نظام در آموزش و پرورش لالی! / شایعه ۰۳۸۷

رسوایی نظام در آموزش و پرورش لالی! / شایعه ۰۳۸۷

متن شایعه

“بازهم رسوایی دیگر در نظام جمهوری اسلامی این بار در اموزش و پرورش وزارت اموزش و پرورش اموزش و پرورش استان خوزستان شهرستان لالی روستای جمال اباد مدرسه شهید نادر جمالپور همانطوری که میدانید سن تکلیف در دین اسلام برای پسران ۱۵ سال میباشد و شخص با میل و اراده خود دین و مذهبش را تعیین میکند و چنانچه بخواهد نماز میخواند ولی …. ولی گویی نظام جمهوری اسلامی گامی بلندتر از گامهای خداوند برداشته و بالاتر از حکم خداوند و پیغمبرش حکمی جدید صادر کرده و برای مردم تعیین تکلیف میکند از جمله انکه پسران باید از کودکی شروع به نماز خواندن بکنن این طرح از مهدکودکها شروع و تا پایان عمر افراد با زور اجرا میشود واما داستان ما : چند روز قبل دبیر پرورشی دبستان شهید نادر مشغول یاد دادن اجباری نماز برای دانش اموزان بود که در حین اموزش وضوء صحیح به اشتباه به جای مسح سر ، ابتدا مسح بر رو پا را انجام داد ولی چون دانش اموزان از معلم خود زرنگتر و فهمیده تر بودن به معلم گوشزد کردن که اشتباه کرده و شروع به تمسخر معلم کردن از انجایی که دانش اموزان پایه چهارم بودن و نمیتوانستن جلوی خندیدن خود را بگیرن با حمله وحشیانه معلم روبرو شدند بعد از اینکه چند نفر از انها رو کتک زد به زرنگ ترین شاگرد کلاس حمله کرده و همانند ابوبکر بغدادی و شاید هم بدتر و وحشیانه تر از تمام اعضای داعش کودک بیچاره را مورد ضرب و شتم قرار داده و کودک را بر زمین انداخته و با لگدهای محکم به شکم و کمر و سر و صورت او ضربه زده و بعد که کودک از زمین بلند شده تا برای کمک گرفتن از بقیه معلمها به بیرون از کلاس برود ، همانند توپ فوتبال چنان لگدی به شکم بچه زده بود که به دیوار برخورد کرد و نقش بر زمین شد و یک ساعت بیهوش شد با سروصدای بقیه دانش اموزان مدیر سر رسیده و کودک را نجات داد که اگر دیر رسیده بود معلوم نبود کودک زنده بماند از انجایی که معلمین پرورشی زیر نظر عقیدتی سیاسی و اطلاعات انتخاب میشوند و مورد حمایت انان هستن کسی حریف انان نمیشود و شکایت از انان ره به جایی نمیبرد بعد از این اتفاق حتی یک نفر از طرف اموزش و پرورش ویا نهادهای دیگر برای دلجویی و یا گزارش و یا بررسی این اتفاق تا کنون مراجعه نکرده اند مدیر بی لیاقت اموزش و پرورش لالی هم که اصلا بیسوادتر از این حرفاست که بخواهد کاری بکند ای کاش این بچه اهل فلسطین بود ای کاش این اتفاق در مدارس امریکا اتفاق می افتاد ای کاش این اتفاق در زمان شاه سابق اتفاق افتاده بود صدا و سیما چنان جنجالی بپا میکرد که بیا و ببین !!!! از انجایی که پدر این دانش اموز کارگر ساده ای بیش نیست و برای امرار معاش به نقاط دورافتاده کشور رفته و هنوز پسرمعصوم خود را ندیده و کاری هم از دستش برنمیاید از شما مردم عزیز خواهشمندم انقدر کپی کنید تا بدست وکیلی خیر برسد که حقش را بگیرد یا در شبکه های خارجی پخش شود و این بی فرهنگهای اموزش و پرورش را رسوای عالم کنند نام دبیر پرورشی : …. دانش اموز : …. ”  

پاسخ شایعه

۱. ادبیات و عبارات نادرست و ایرادات فراوان متن، برای اهل تفکر دلایل کافی در تشخیص کذب و شایعه بودن آن را فراهم کرده است!

۲. آموزش دین و تکالیف مرتبط با آن در نظام آموزشی کشور مسلمان ایران لازم و بدیهی می باشد اما ادعای اجبار در اقامه فرائض، نادرست و حاصل عناد نویسنده با نظام اسلامی است. 

http://shayeaat.ir/link/diny

۳. ادعای اجبار نماز در مهدهای کودک و سایر مراکز آموزشی حاصل ضعف اطلاعات نویسنده است! ماجرای خطای معلم در جابجایی مسح سر و مسح پا، نشان بیگانگی نویسنده با تکالیف دینی و احتمالا غیرمسلمان بودن اوست! 

۴. تکرار روزانه وضو، پس از مدتی ملکه ذهن فرد شده و به صورت ناخودآگاه ترتیب آن رعایت می شود! حتی با فرض بروز این اشتباه، دلیلی بر چنین برخوردی از سوی معلم وجود ندارد.

۵. در پیگیری های انجام شده، با مسئولین آموزش و پروش استان خوزستان بروز این حادثه یا هر مورد مشابهی تکذیب شد؛ ادعای ضرب و شتم وحشیانه، اغراق آمیز و پایان ناپذیر دانش آموزان دلیل واضح دیگری بر رد این شایعه است. 

۶. معلمان پرورشی مانند سایر معلمین و کارمندان آموزش و پروش گزینش می شوند؛ “عقیدتی سیاسی” واحدی مختص نیروهای مسلح است و این واحد یا اطلاعات به آموزش و پروش یا انتخاب معلمین ارتباطی ندارند!

http://shayeaat.ir/link/sharrayet

۷. جریانی تلاش دارد با نشر پیامهای جعلی و ترسیم چهره ای غیر منطقی، خشن و ناآگاه از مربیان پرورشی به پیشقراولان تعلیم و تربیت دینی و فرهنگی مدارس هجمه وارد کند.


حق جو و حق طلب باشیم