ارسال شایعه

جلسه محرمانه مقابله با تحریم خریدخودرو و سهم نهادهای حکومتی! / شایعه ۰۳۵۷

جلسه محرمانه مقابله با تحریم خریدخودرو و سهم نهادهای حکومتی! / شایعه ۰۳۵۷

متن شایعه

“(خبر فوری) نظر دکتر عامری از دانشگاه تهران درمورد تحریم خودرو : تحریم خودرو تنها مقاومت مردم در اعتراض به گرانی است که باعث شده این مسئله به صورت دو گزینه ای بررسی شود . با توجه به اینکه روسای خودروسازان به دنبال ترفندهایی هستند که در مهر ماه و آبان ماه این تحریم را از بین ببرند پس به دو گزینه کلی میتوان رسید اگر مردم در مقابل این گرانی خوردو مقاومت کنند میتوانند به آینده امیدوار باشند که هر اقلامی بدون حساب وکتاب گران نشود ولی اگر به هر دلیلی این تحریم خودرو شکست بخورد پس باید منتظر گران شدن هر نوع اقلامی باشید و ارزان شدن یک جنس به یک رویا تبدیل میشود. پس انتخاب با مردم است. درگیری بی سابقه در جلسه محرمانه بین مدیران شرکتهای خودرو ساز و وزیر صنایع و معادن در مورخ ۹۴/۶/۲۵ درین جلسه یکی از مدیران خودرو ساز با فریاد اعلام کرد از کل فروش هر خودرو فقط ۲۰ درصد سهم خورو ساز میباشد و الباقی سهم بیت رهبری,ریاست جمهوری, بنیاد جانبازان, اداره کل زندانها و چند اداره دیگر میباشد… اگر دولت از ما حق حساب نگیرد قیمت واقعی هر خودرو به ۲۰ درصد خواهد رسید… این کمپین باعث شده در کشورهای همسایه هم از خرید خودروی صفر جلوگیری شده است. فوری فوری در جلسه ای محرمانه بین مدیران شرکت های خودروسازی داخلی و وزیر صنایع و معاون رییس جمهور تصویب شد که قیمت خودروهای داخلی به کمترین نرخ خود در چند سال اخیر برسد ولی این کاهش قیمت باید طی دو ماه و به صورت نموداری صورت گیرد تا مردم از نتایج تحریم خود علیه خودروسازان سرمشق نگیرند تا در آینده مشکلات دیگری در سایر صنایع بوجود نیاید. طی مصوبه ی شماره ۲۰-۵۲۳ جلسه ی کار گروه خودروسازان قیمت خودرو باید طی دو ماه آینده به نرخ های ذیل باشد که به طور نمونه چندتا از مدل ها بیان می شود: سمند SE کد ۵۷۳۱۰ : ۱۵/۴۳۸/۰۰۰تومان سمند EF7 کد ۲۹۲۱۲ : ۱۷/۵۲۰/۰۰۰ تومان سمند سورن ELX کد ۵۰۵۰۷ : ۱۹/۸۵۲/۰۰۰ تومان دنا با موتور EF7 : 21/395/000 تومان پژو ۴۰۵ SLX کد ۲۰۲۰۹ : ۱۶/۷۶۱/۰۰۰ تومان پژو پارس ELX کد ۲۱۰۰۲ : ۱۸/۶۹۴/۰۰۰ تومان پژو ۲۰۶ تیپ پنج : ۱۸/۵۵۶/۰۰۰ تومان سایپا SE111 : 9/673/000 تومان سایپا SE 131 : 10/056/000 تومان”  

پاسخ شایعه

۱. مشکلات کیفی محصولات خودروسازان داخلی و قیمت آنها در سالهای اخیر سبب نارضایتی مصرف کنندگان شده، اما این موضوع به بهانه ای برای سودجویان و شایعه پرداران نیز تبدیل گردیده است.

۲. از میان افرادی که با نام دکتر عامری وجود خارجی دارند بجز یک نفر، هیچکدام استاد دانشگاه تهران نیستند و مطلب ادعا شده نیز از دکتر “رضا عامری” عضو هیات علمی دانشگاه تهران یافت نشد! این عزیزان هیچیک تحصیلات مرتبط با صنعت خودرو ندارند!

http://isna.ir/fa/news/91071711323

۳. جلسه ادعا شده تشکیل نشده و در آن زمان اکثر مدیران خودروساز در نمایشگاه آلمان‌ بودند! این خبر در همان تاریخ ادعا شده در شایعه تکذیب شد و طبعا تمام گفتگوهای منتسب به آن کذب است!

farsnews.com/13940624001517

۴. خودروسازان ضمن انتقاد به مبالغی که بابت مالیات،گمرک، بیمه، سود بانکی و… به دولت می پردازند، اما صراحتا هرگونه واگذاری پول به نهادها از طرف خود یا مطالبه ای از سوی آنها را تکذیب کرده اند.

donya-e-eqtesad.com/news/735241

۵. شایعه واگذاری مبلغی از فروش هر خودرو به دفتر رهبری و سایر نهادها، سالها پیش منتشر شد که دفتر رهبر انقلاب با تکذیب آن، خواستار اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم در رابطه با ساز و کار قیمت گذاری ها گردید.

http://siasi.porsemani.ir/node/1887

۶. در آنالیز قیمت خودروهای دو خودرو ساز داخلی نیز هیچکدام از موارد ادعایی شایعه وجود ندارد!

http://yjc.ir/fa/news/4289656

۷. قیمتهای ادعا شده در متن شایعه ابدا صحت ندارند و بر مبنای قیمت تمام شده خودروها در سال ۹۰ است! این قیمتها با رشد ۱۰۰ درصدی مواد اولیه و… در سال ۹۱ تقریبا به دو برابر افزایش یافت و قطعا برای سال ۹۴ کاربرد نخواهد داشت!

http://isna.ir/fa/news/91120906239

 

حق جو و حق طلب باشیم