ارسال شایعه

ورود ۲۷ داعشی به خوزستان و…! / شایعه ۰۲۱۹

ورود ۲۷ داعشی به خوزستان و…! / شایعه ۰۲۱۹

متن شایعه

“۲۷ عدد داعشی وارد استان خوزستان شهر شاوور شدند . ۱ عدد از انها دستگیر و اعتراف کرده است که یک گروه ۲۷ نفری هستند ک وارد خوزستان و شهر شاوور و شوش شده اند و برنامه های زیادی برای کشتار مردم شیعه شوش دارند با تمام فشار و بازجویی هایی ب عمل امده حاظر ب معرفی همدستان خود نمیباشد حتی ب قیمت مرگ خودش .. ۲۶ تا از انها فراری هستند ب سمت شوش و پایین تر معلوم نیست کجا هستند رداده . بیشه . سگوند . مدنی . ازادی . اندیمشک . بیشه ۶۰ متری هستند . از جوانان خواهشمرندین از شبگردی جدا خودداری فرمایند و کشاورزان محترم حتی الامکان تنها و بدون اصلحه ب مزارع کشاورزی نروند ,این درحالیست که چند شب پیش در شهرستان دشت آزادگان یکی از کشاورزان شهر کوت سید نعیم که تادیر وقت مشغول ابدهی زمین خود بود در راه برگشت ناپدید شده بود ( چثه وی سربریده بود)درنزدیکی ایست بازرسی پیدا شد وهمچنین حمیدیه۲ نفر و درشهرستان هویزه ۳ پسر جوان ۱۹و۲۰ ساله درنزدیکی شهر چثه سربریده آنان پیدا شده ومسئولین احتمال حضورداعش در استان خوزستان را خبر دادند واحد مرکزی خبر،خبر صحت داره”    

پاسخ شایعه

۱. این شایعه مربوط به سال گذشته می باشد که در همان زمان توسط مسئولین رسمی تکذیب شد.

http://oxinpress.ir/fa/news/۱۷۶۴۴

۲. اخیرا وزیر کشور اعلام کرد در صورت نزدیکی این عناصر به ۴۰ کیلومتری مرزهای ایران ، واکنشی سخت نشان داده می شود .

http://www.mehrnews.com/news/۲۷۶۱۶۸۲

۳. فرمانده مرزبانی کشور نیز از کنترل شدید مرزها برای جلوگیری از ورود اعضای داعش به کشور خبر داده بود .

http://www.hamshahrionline.ir/details/262544/Defence/security

۴. وزیر اطلاعات ازدستگیری و انهدام تیم‌های مرتبط با داعش پیش از انجام هر اقدامی خبر داد.

http://www.mehrnews.com/news/۲۷۶۶۳۴۳

۵. انتشار گاهگاه شایعاتی از این نوع در کشور و استان های مرزی ، از سوی دشمنان و با هدف ایجاد تشنج در فضای داخلی کشور صورت می گیرد.

۶. امنیت حاکم بر کشور ، حاصل تدابیر رهبری نظام ، خون شهدا و مجاهدتهای نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی کشور است و شکرانه آن عدم انتشار چنین موارد کذب و اثبات نشده ای می باشد .

 

حق جو و حق طلب باشیم