ارسال شایعه

مرگ استفاده کنندگان از عطر Relax، بعد از ۳ روز ! /شایعه ۰۸۱۵

مرگ استفاده کنندگان از عطر Relax، بعد از ۳ روز ! /شایعه ۰۸۱۵

متن شایعه

“مقامهای مصری از فروش عطر مرگباری در فروشگاههای این کشور خبر داده اند که در مدت سه روز باعث مرگ فرد مصرف کننده میشود.وزارت تدارکات مصر باصدور اطلاعیه ای هشدار داده که عطر ریلکس در داروخانه ها و فروشگاههای عطرفروشی توزیع شده است این وزارتخانه از شهروندان مصری خواسته است تا ازخرید این عطر خودداری کنند. شبکه العربیه گفته است وزارت تدارکات مصر به کلیه استانداری های این کشور دستور داده تا در عملیاتی نسبت به جمع آوری و توقیف این عطر اقدام کنند.این وزارتخانه همچنین خواهان ارسال نمونه هایی ازاین عطر به آزمایشگاه برای بررسی آن شده است . العربیه میگوید یک منبع دولتی گفته است احتمالا این عطر ازیک کشور دیگر وارد شده است او گفته است مقام ها دستور آزمایش این عطر بانمونه عطرهای خارجی در بازار را داده اند تا ببینند بین آنها شباهتی وجود دارد یانه!”

پاسخ شایعه


۱.  کشنده بودن عطری با برند Relax درکشورهای عربی، یک شایعه بین المللی است و صحت ندارد!
http://shayeaat.ir/link/atr01
http://shayeaat.ir/link/atr02
۲. نه تنها ادعای مرگ افراد، سه روز پس از مصرف این عطر در منبع معتبری ثبت نشده، بلکه هیچ گزارش رسمی پزشکی در تأیید تأثیر منفی آن بر سلامتی مردم وجود ندارد!
۳. این شایعه با انتشار یک نامه جعلی منتسب به یکی از زیر مجموعه های نیروهای مسلح الجزایر در مورد این عطر منتشر شد که وزارت دفاع الجزایر آن را تکذیب نمود! برخلاف قاعده اداری، نامه حتی فاقد نام افسر صادر کننده بود!
http://shayeaat.ir/link/atr03
http://shayeaat.ir/link/atr04
http://shayeaat.ir/link/atr05
۴. این شایعه قبلا در مورد عطر برند Lovely هم منتشر شد و دامنه شایعه به کشورمان رسید که قبلا به آن نیز پاسخ داده ایم!
http://Shayeaat.ir/post/250

حق جو و حق طلب باشیم