ارسال شایعه

انتقال سرطان به انسان از طریق سم آفلاتوکسین نان خشک! / شایعه ۰۸۰۴

انتقال سرطان به انسان از طریق سم آفلاتوکسین نان خشک! / شایعه ۰۸۰۴

متن شایعه

“داستان سر اینه که در مورد سرطان یه خورده بهتر تحقیق کردیم بخشی به خاطر ژنتیک بخشی به خاطر عدم ورزش و عدم تحرک بخشی به خاطر مصرف دخانیات،  چیز خیلی مهمی که در ایران مطرح است بحث نون هست که عامل سرطان است مشکل این است که این نون هایی که ما جمع می کنیم و به نون خشکی می دهیم می گوییم برکت خداست گناه دارد .  نون خشکی ها جا انبار می کنند این نون رطوبت دارد و در محیط گرم کپک می زند کپکی که تولید می کند سمی ایجاد می کندبه نام آفلاتوکسین این ویروس و میکروب نیست که با گرما از بین برود سم است و این آقای دکتر به من گفت سم آفلاتوکسین به کسی زده می شود یا در آزمایشگاه موشی رامیخواهند سرطانی کنندافلااتوکسین به آن تزریق می کنند و سرطانی شدن صددر صد است این نون خشکی که ما جمع می کنیم و نمکی ها به گاوداری می برندباعث می شود این سم آفلااتوکسین وارد بدن اینها شود گوشتی که میخوریم  شیریکه می خوریم آفلاتوکسین دارد پهن پای درخت ها میریزیم بعد میونه درخت ها  سبزیجات  آفلاتوکسین دارد و این نون باعث شده که میزان رشد سرطان توی ایران خیلی بره بالا و اگر ما نون را دور بریزیم  گناهش خیلی کمتر هست که آن رابدیم به نمکی ها و باعث بشیم مردم کشورمون روز به روز بیشتر با مشکل سرطان دستو پنجه نرم کنند من خواهش می کنم این موضوع را به همه بگو این دوست ما که دکتر هستش و تحقیقات سرطانی انجام می دهد میگفتش ما خیلی تلاش کردیم که مسئله  را در صدا و سیما جا بندازیم و به مردم اطلاع رسانی شود منتها دیدیم که با باور های دیگه مردم منافات دارد و حاضر نشدند این کار را بکنند وظیفه مون اینه که به مردم اطلاع رسانی کنیم که آقانون به اندازه بخریدکه دورریز نداشته باشدنون باکیفیت بخریدکه دورریز نداشته باشد ولی اگر هم اضافه آمد نون ته سفره را واقعا بریزید توی سطل آشغال نون باکیفیت بخرید که دورریز نداشته باشد ولی اگر هم اضافه آمد نون ته سفره را واقعا بریزید توی سطل آشغال. “

پاسخ شایعه


۱. شایعه سرطان زا بودن نان خشک صحت ندارد و از سوی مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رد شد! 
۲. آفلاتوکسین نوعی قارچ است که سم آن براثر رطوبت در همه مواد غذایی خصوصا غلات و نان ایجاد می شود و می تواند سرطانزا باشد، اما میزان آن در نان خشک، هیچ مشکلی برای انسان ندارد!
۳. دوز سم آفلاتوکسین باید بیشتر از حد مجاز یا در حد دوز بیماری زا باشد تا بتواند به حیوان سرایت کرده و عاملی برای ابتلا سرطان به انسان باشد که مطالعات انجام شده این موضوع را تائید نکرده است!
http://shayeaat.ir/link/khshk1
http://shayeaat.ir/link/khshk2
۴. در ایجاد سرطان علاوه بر عوامل وراثتی و محیطی که نقش اصلی را ایفا می‌کنند، عواملی چون چاقی، مصرف غذا و مایعات داغ، مصرف بیش از حد گوشت قرمز و فرآورده های آن، مواد نگهدارنده موجود در برخی از غذاها، غذاهای کبابی و دودی شده. بی خوابی، غذا های پر چرب و امواج و پرتوها موثر هستند.
http://shayeaat.ir/link/khshk3


حق جو و حق طلب باشیم