ارسال شایعه

حدیث پیامبر(ص) در مورد معادل بودن جایگاه صیغه کننده با معصومین(ع)! / شایعه ۰۸۰۳

حدیث پیامبر(ص) در مورد معادل بودن جایگاه صیغه کننده با معصومین(ع)! / شایعه ۰۸۰۳

متن شایعه

“روایت کرده اند که پیامبر فرمودند:”هر کس، یک بار در زندگیِ خود، متَعه کند، درجه اش به مانند درجه حسن مجتبی خواهد بود؛ و هرکس دو بار متعه کند، درجه اش به مانند حسین، سیدالشهدا خواهد بود؛ و هرکس سه بار این کار را انجام دهد، به درجه علیِ مرتضی نایل می آید؛ هر کس چهار بار متعه بگیرد، درجه اش همانند من خواهد بود!” از کتاب “لئالی الاخبار” جلد ۳ صفحه ۲۴۳. “

پاسخ شایعه


۱.  این روایت در هیچیک از کتب روایی وجود نداشته و کاملا جعلی است، اما روایات صحیح دیگری که توصیه به عقد موقت و صیغه می کنند وجود دارد.
http://shayeaat.ir/link/mote01
۲. توصیه و تشویق به متعه و عقد موقت به خاطر مستحب بودن خود متعه نیست، بلکه به این دلیل است که چون در جامعه آن روز این سنت الهی به شکل بدعت آلودی حرام شده بود، انجام آن از سوی مؤمنان نوعی مقابله با این بدعت و جهاد بوده است.
http://shayeaat.ir/link/mote02
http://shayeaat.ir/link/mote03
۳. ازدواج موقت یکی از نقاط مثبت و مترقی اسلام است که در کنار پاسخ گویی به غریزه جنسی به طور دائم، راه حل موقت و قانون مند آن را برای افرادی که امکان ازدواج دائم ندارند را به صورت یک مسکّن موقت تجویز نموده است.
http://shayeaat.ir/link/mote04
http://shayeaat.ir/link/mote05
۴. با توجه به تجویز ازدواج موقت برای شرایط خاص، در روایات، کسانی که به دلیل داشتن همسر دائم و در دسترس، نیازی به آن ندارند از این کار نهی شده اند.
http://shayeaat.ir/link/mote06


حق جو و حق طلب باشیم