ارسال شایعه

آتش زدن شهر نو توسط انقلابیون و حمایت مرحوم طالقانی از فعالیت آن! / شایعه ۰۷۷۶

آتش زدن شهر نو توسط انقلابیون و حمایت مرحوم طالقانی از فعالیت آن! / شایعه ۰۷۷۶

متن شایعه

“در سال ۵۸ سه زن تیرباران شدند. ١-پری بلنده  ٢-ثریا ترکه ٣-اشرف چهار چشم! به جرم دایر کردن شهرنو و فریب زنانی که عمدتا رو به یائسگی می رفتند، هنگامی که شور انقلابی مردم را وا داشت تا آتش بر این محله بد نام بکشند، آیت الله طالقانی بانگ اعتراض برداشت که هر خانه نیاز به یک مستراح دارد و شهرنو مستراح بود برای پایتخت. حال نزدیک به چهار دهه از آن ایام گذشته است و تهران دیگر محل مشخصی به نام شهرنو و قلعه ندارد! فاحشه ها شهر را سنگر به سنگر فتح کرده اند با شعار هر خیابان یک شهرنو! روسپیان نیز بسان دلبرک مغموم رمان مارکز به تازگی استخوان بلوغ ترکانده اند و سینه هایشان گل داده، نه فقط دخترکان نیستند، چشم انقلابیون دو آتیشه روشن زنان متاهل که سهل است خبر آمده برخی از مردان هم تن فروشی می کنند! دوجنسه های حوالی پارک دانشجو بماند، دیگر خبری هم از کارت سلامت و معاینه ماه به ماهشان نیست، برخی نیز به مبادله کالا به کالا برگشته اند، تن مقابل غذا.  اتوپیای اسلامی است دیگر، چشمتان روز بد نبیند در شهرهای کوچک مردان بزرگ جثه افسار پاره کرده اند و به خردسالان چشم طمع می دوزند و در شهرهای بزرگ مردان کوچک وجدان به یک زن در یک شب سه بار تجاوز می کنند! بین خودمان بماند می گویند در برخی روستاها به دام و طیور هم تجاوز می شود! البته بعضی شهرها به درجه ای از آگاهی رسیده اند که فاحشگی را به رسمیت بشناسند با صیغه های چند ساعته! دمشان هم گرم. به راستی در این تیر ماه چه چیز را باید تیرباران کرد برای خلاصی از این آرمانشهر؟ “

پاسخ شایعه


۱. هسته اولیه شهر نو در زمان قاجار و توسط “محمود عرب” بنا نهاده شد و سرلشکر زاهدی آن را گسترش داد و تقویت کرد، نه زنان ادعایی شایعه!
۲. برخلاف ادعای شایعه ساکنان شهر نو زنان مسن نبودند! بلکه عمدتا دختران کم سن و سال و زنان فریب خورده روستاها و شهرهای دیگر بودند که بدلیل شرایط سخت این محل دچار پیری زودرس می شدند و مرتبا افراد تازه ای با فریب و زور جایگزین آنها می شدند!
۳. برخلاف تلاش شایعه در موجه و لازم جلوه دادن شهرنو، این مکان علاوه بر تخریب خانواده و زندگی بسیاری از افراد، مرکز جنایات کثیف و بزرگی از جمله قتل بود که در زمان تخریب آن بقایای اجساد در آن کشف می شد!
۴. آتش زدن چند خانه شهرنو در ۱۱بهمن ۱۳۵۷ و توسط عناصر ناشناخته رخ داد، نه انقلابیون! چنانکه آیت ا… طالقانی طی اعلامیه ای این حرکت را محکوم کرد.
۵. مخالفت مرحوم طالقانی با آتش زدن شهرنو، بدلیل ایجاد زمینه توبه و برگشت این افراد به جامعه بود، نه موافقت ایشان با فعالیت شهرنو!
۶. انقلابیون مخالف آتش زدن آنجا بودند و به سرپرستی شیخ حسین انصاریان با یک سری اقدامات موثر و ریشه ای، زمینه بازگشت به خانواده، اشتغال و ازدواج اهالی شهر نو را فراهم کردند!
۷. با تغییر هدفمند سبک زندگی، در تمام جهان شاهد گسترش فساد هستیم و شایعه با درشت نمایی برخی معضلات، تلاش در سیاه نمایی مطلق جامعه ایرانی دارد! جالب است که نویسنده که از سر حیوانات روستاهای کشور نگذشته، چشم بر بحران و انحطاط جوامعی که مهد آزادی جنسی هستند، بسته است!
۸. رسمیت دادن به مفاسد اخلاقی، عقلا و شرعاً مردود است و ایجاد و گسترش چنین مکانهایی مصداق فساد فی الارض است! آیا نویسنده می پسندد عزیزان خودش برای کمک به حل معضلاتی که ذکر کرده، در چنین مراکزی فعالیت کنند؟!

حق جو و حق طلب باشیم