ارسال شایعه

عدم اعتقاد و مراجعه امام(ره) به مسجد جمکران، در خاطرات ناطق نوری! / شایعه ۰۷۵۹

عدم اعتقاد و مراجعه امام(ره) به مسجد جمکران، در خاطرات ناطق نوری! / شایعه ۰۷۵۹

متن شایعه

” ناطق نوری :در زمان طلبکی که قم بودم ،حضرت حاج آقا روح اله (خمینی)به ورزش کوهنوردی هفتگی که میرفتند ،چند باری همراه حضرت امام که به کوهپیمایی در منطقه کوه های جمکران میرفتیم ……در بعضی از فصول سال  نماز صبح را  مجبور میشدیم. در همان منطقه اقامه کنیم.حضرت امام ره  هیچوقت  جهت ادای نماز وارد مسجد جمکران نمیشدند !و دیگران را نیز نهی می فرمودند !چرا که معتقد بودند : محل مسجد جمکران «غصبی» و  احداث آن نیز «خرافاتی» است .نقل قول مستند از خاطرات دوران طلبگی جناب ناطق نوری “

پاسخ شایعه

 
۱. این شایعه قدیمی صحت ندارد و در خاطرات حجت الاسلام ناطق نوری یا هیچ فرد دیگری یافت نمی شود! نویسنده در حالی مدعی مستند بودن مطلب شده که تعمدا شماره جلد و صفحه ای را درج نکرده است!
۲. امام خمینی(ره) با مسجد جمکران مشکلی نداشتند، بلکه در مواردی به آنجا مراجعه و نماز گزارده اند و در اول انقلاب نیز هیئتی را مامور رسیدگی و بهسازی این مسجد نمودند!
http://shayeaat.ir/link/emjam1
۳. اسناد ساواک هم به برنامه ها و مراجعات امام(ره) به مسجد جمکران اشاره کرده که این اسناد و مصاحبه شاهدان، در ویدئوی مستندی در لینک زیر قابل مشاهده است:
http://shayeaat.ir/link/emjam2
۴. بنابر اسناد و دلایل روشن و معتبر، مسجد مقدس جمکران به امر مستقیم امام زمان(عج) ساخته شده و علمای شیعه نیز به جایگاه ویژه، قداست و برکات آن اذعان دارند. 
http://shayeaat.ir/link/emjam3
http://shayeaat.ir/link/emjam4
 
حق جو و حق طلب باشیم