ارسال شایعه

تامین هزینه قرارداد تسلیحاتی ۱۱۰ میلیارد دلاری عربستان از پول حجاج ایرانی! / شایعه ۰۷۵۴

تامین هزینه قرارداد تسلیحاتی ۱۱۰ میلیارد دلاری عربستان از پول حجاج ایرانی! / شایعه ۰۷۵۴

متن شایعه

” هموطنان عزیز…قرارداد خرید تسلیحاتی و جنگ افزارهای مدرن و به روز جهان با ارزشی بالغ بر ۱۱۰ میلیارد دلار جهت مقابله با قدرت و نفوذ روز افزون ایران در منطقه، فی مابین ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی منعقد شد. توجه داشته باشید که برادران سعودی در تامین هزینه های این قرارداد چشم انتظار حضور پرشکوه حاجیان ایرانی جهت مشرف شدن به مکه مکرمه هستن. پس برادران وخواهران مشتاق سفر به مکه بشتابید که گلوله های سرخ آمریکایی نشانه رفته بر سینه های جوانان وطن چشم انتظار اقدام و عمل شمایند. حجکم مقبول “

پاسخ شایعه


۱. رئیس سازمان حج و زیارت ادعای مصرف پول حجاج ایرانی برای گلوله‌های عربستان در یمن و دیگر کشورها را تکذیب نمود و گفت این پول برای دریافت خدمات مختلف، به شرکت‌های خصوصی داده می‌شود، نه به دولت سعودی!
http://shayeaat.ir/link/haj96
۲. رقم خرید نظامی اخیر عربستان از آمریکا، باهزینه حج زائران ایرانی اختلاف فاحشی دارد و به هیچ وجه قابل مقایسه نیست!
۳. سهمیه حج امسال ایران با احتساب نیروهای ستادی، اجرایی، پزشکی و خدماتی ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر است و هزینه تشرف به حج تمتع برای هرنفر بین ۹  میلیون و ۶۰۰ هزار تا ۱۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است که عمده مبالغ صرف هزینه خوراک، حمل و نقل، اسکان و… می شود و باقی نمی ماند تا به دست دولت سعودی برسد!
http://shayeaat.ir/link/haj01
http://shayeaat.ir/link/haj02
۴. قیمت روز هر دلار آمریکا حدود ۳۷۳۸ تومان است و با فرض محال که همه هموطنان از بالاترین و گرانترین درجه کاروان استفاده کنند، کل هزینه حج امسال معادل ۳۱۸۱۸۴۸۵۸ دلار است! پس خرید تسلیحاتی عربستان ۳۴۶ برابر کل هزینه حج ایرانیان است و نمی تواند از هزینه آنها تامین شود!
http://shayeaat.ir/link/haj03
۵. با توجه به پیش بینی درآمد نفتی ۱۲۸ میلیارد دلاری عربستان در سال ۲۰۱۷ ، این رژیم برای خرید سلاح نیازی به مبالغ اندکی مثل درآمد حج ایرانیان ندارد!
http://shayeaat.ir/link/haj04
۶. حج تمتع مانند نماز یکی از واجبات الهیست که به سادگی نمیتوان آن را تعطیل نمود! مگر در موارد خاص که ولی‌فقیه‌ طبق مصالح‌ اسلام‌ و مسلمین، موقتاً‌ حکم‌ به‌ تعطیل‌ این حکم‌ شرعی‌ دهد.
http://shayeaat.ir/link/hjtbrz2

حق جو و حق طلب باشیم