ارسال شایعه

عدم پوشش بیمه ای مصدومان تصادف، در صورت منتقل نشدن با اورژانس! / شایعه ۰۷۴۵

عدم پوشش بیمه ای مصدومان تصادف، در صورت منتقل نشدن با اورژانس! / شایعه ۰۷۴۵

متن شایعه

” در زمان تصادف با یک اشتباهِ شما بیمه ها دیگر هزینه تصادف را تقبل نمیکنند ! در صورتی که در هنگام رانندگی خدای ناکرده با عابر پیاده یا موتور سیکلت تصادف کردید، در نظر داشته باشید که فرد مصدوم الزاما باید با آمبولانس اورژانس به بیمارستان انتقال یابد، چنانچه با وسیله نقلیه خود و یا دیگران مصدوم را به بیمارستان انتقال دهید، بیمه متقبل هیچگونه هزینه ای نمیشود و از بدو ورود باید کلیه هزینه ها را بپردازد ! در صورتی که اگر به وسیله اورژانس اینکار انجام پذیرد بلافاصله و بدون نیاز به مراجعه به حسابداری ، پذیرش و پرداخت هیچگونه وجهی خدمات پزشکی آغاز میشود!بنابراین اگر اورژانس گفت مورد خاصی نبوده و اورژانسی نیست و خودتان به بیمارستان ببریدش به هیچ وجه زیر بار نرید و مجددا با ۱۱۵ تماس حاصل نمایید “

پاسخ شایعه


۱. انتقال مصدومان حوادث رانندگی با خودرو شخصی به بیمارستان، ایرادی ندارد و در قانون محدودیتی برای پذیرش مصدومان حوادث رانندگی از لحاظ روش اعزام به بیمارستان وجود ندارد!
http://shayeaat.ir/link/tsdf3
۲. در درمان مصدومان حوادث، شرکتهای بیمه نیستند که مستقیما هزینه‌های درمانی را می‌پردازند بلکه وزارت بهداشت و درمان قانونا هزینه درمانی این مصدومان را می پردازد!
۳. بیمارستانهای دولتی و خصوصی نیز ملزم هستند که مصدومان را بدون هیچ وجهی، پذیرش نموده و خدمات رسانی کنند و تمام هزینه‌ها بر مبنای تعرفه‌های دولتی توسط وزارت بهداشت پرداخت خواهد شد!
http://shayeaat.ir/link/tsdf1
۴. اگر به هر دلیلی مصدوم توسط بیمارستانها یا مراکز درمانی پذیرش نشود یا هنگام پذیرش مجبور به پرداخت وجه شود، با متخلف طبق “قانون مجازاتِ خودداری از کمک به مصدومان و رفع مخاطرات جانی مصوب سال ۱۳۵۴” برخورد خواهد شد.
http://shayeaat.ir/link/tsdf4

حق جو و حق طلب باشیم