ارسال شایعه
در مکتب ما دیدن موی زن بیگانه در تلوزیون حلال است اما زن هموطن حرام ! / شایعه ۰۷۰۹
غالب فرض ها و مقایسه های متن صحیح نیست و داری پاسخ مناسب است!

متن شایعه

” -در مکتب ما دیدن موی سر زنهای خارجی و بیگانه از تلویزیون حلال است ولی زنهای هموطن  و خودی حرام!- در مکتب ما سرود ملی مقدسه، ولی دیدن آلات موسیقی که سرود با آن نواخته شده حرامه!- در مکتب ما، هنری مثل موسیقی و رقص حرام است ولی افیونی مثل تریاک حلال!- در مکتب ما کشورهای مسیحی و یهودی خدا پرست، دشمن و کافرند، ولی کشورهای کوبا و روسیه و چین کمونیست، برادرند!- در مکتب ما خنده و رنگهای شاد جلفه، ولی گریه و رنگ سیاه متانت!— در مکتب ما صورت نامرتب و لباس و ظاهر به هم ریخته و دلگیر کننده داشتن، ارزشه، ولی صورت اصلاح شده و زیبایی و خوش تیپی ضد ارزش!- در مکتب ما اسم بانکداری رو میگذارن “بدون ربا” ولی بالاترین رباها رو از مردم میگیرن!- در مکتب ما کثیف ترین گناه دنیا (دروغ) عادیه ولی دست دادن دختر و پسر غیر عادی!- در مکتب ما قبل از اینکه خبر مهمی رو پخش کنن، اول تکذیبش میکنن!- در مکتب ما مهم این نیست که در داخل، چقدر فساد غوغا میکند، مهم این است که ظواهر مکتب در جامعه رو حفظ کنیم، و مهم اینست که کشورهای دوست، در خارج در مورد ما چه فکر میکنند…! “

پاسخ شایعه


۱. در مکتب اسلام نگاه به زنان بیگانه هم در هر حالتی حلال نیست و نباید از روی لذت یا احتمال به گناه افتادن باشد! پوشش زنان مسلمان و حرمت نگاه به آنها نیز امر صریح خداوند در قرآن است!
۲. موسیقی حرام نیست، مگر غنا و لهو باشد! رقص هم با توجه به ایجاد زمینه فساد و گناه نهی شده که بعنوان مثال رقص زن برای شوهرش را شامل نمی شود!
۳. برخلاف ادعای شبهه، تریاک حلال نیست! مصرف همه موادمخدر بدلیل آثار سوء و ضررهای شخصی آنها حرام است!
۴. روابط سیاسی بین کشورها، به معنی تایید مذهب آنها نیست و تنها در راستای منافع ملتهاست! چنانچه خداپرست بودن مردم غرب، مانع از استکبار و دین ستیزی حاکمان آنها نشده است!
۵. اسلام با آراستگی مخالف نیست و اتفاقا دستورات و تاکید زیادی برای آراسته بودن پیروانش دارد! لباسهای تیره هم از منظر اسلام مکروه است!
۶. ایراداتی به برخی موارد بانکداری فعلی وارد است که مورد انتقاد مراجع هم قرار گرفته، اما بر خلاف تبلیغات گسترده و هدفمند رایج، کلیت سیستم بانکداری کشور ربوی نیست!
۷. در اسلام دروغ عادی نیست بلکه کلید همه پلیدیها دانسته شده است!خداوندبا در نظرگرفتن صلاح انسان و جهت حفظ کرامت و تعالی او، روابط دو جنس مخالف را به کانالهای صحیحی چون ازدواج هدایت کرده است.
۸. در اسلام آموزه ای مبنی بر تکذیب مطالب، پیش از انتشار آنها وجود ندارد! اما بررسی صحت یک ادعا پیش از بازگو کردن آن، از بدیهیات عقلی و مطابق آموزه های دینی است.
۹. پیگیری و اقدام در مورد انواع فساد، دغدغه مسئولان نظام، خصوصا رهبر انقلاب است، اما این دست شبهه ها بدون اشاره به این رویکرد و اقدامات انجام شده، دنیاطلبی و قانون گریزی عده ای خاص را به نظام و مکتب تعمیم می دهند!

حق جو و حق طلب باشیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *