ارسال شایعه

پیش بینی ماهواره “cckl home” از بارش سیل آسا در فارس ! / شایعه ۰۷۰۱

پیش بینی ماهواره “cckl home” از بارش سیل آسا در فارس ! / شایعه ۰۷۰۱

متن شایعه

” خبرگزاری صداوسیما فارس: اعلام داشت میزان بارش باران در تمامی شهرستان ها و روستاهای فارس به میزان قابل توجهی بارش به همراه داشته.اما این تمام بارندگی نخواهد بود .ماهواره یcckl home یکی از ماهواره های هواشناسی قوی که عمده فعالیت خود را در پیش بینی وضع هوا به عهده گرفته..پیش بینی کرده بود دو ماه اخر سال ۹۵هجری شمسی از بارندگی محروم نیست.وشاهد بارندگیهای خوبی خواهیم بود.اما رأس ساعت۳:۴۱ دقیقه بامداد به تاریخ۲۹/۱۱/۹۵ این ماهواره اطلاعات و اخبار جدیدی را دریافت کرد که چندان خوش نمیباشد.موج جدیدی از بارندگی از تاریخ۳/۱۲/۹۵روز سه شنبه وارد جو کشور شده و مطلقا استان فارس رو پوشش میده.این توده هوا .نسبت به بارندگی های سابق فشرده تر بوده واحتمال زیاد مناطق جنوب فارس به زیر آب خواهد رفت.یکی از دلایل این پیش بینی بارش سه برابری باران نسبت به بارندگی سابق که پیش بینی به حد ۹۳۰ میلی متر بارندگی میرسه و یکی دیگر هم بارش سابق باران که زمین خیس شده و ابهای زیر زمینی دچار فعالیت شده و آبی را در زمین قبول نمیکنند.یکی از پیش گویی هایی که رحمت خدا رو در عذاب خود نشان میدهد .صاعقه و رعدوبرق در فاصله ی یک متری زمین دچار خسارات جانی شدیدی خواهد شد.خواهشمندیم تا وقت هست تمام اقدامات لازم انجام شود. با ماهمراه باشید. Www.fars.comhttps://t.me/farsiribnewshttps://t.me/farsiribnews “

پاسخ شایعه


۱. این مطلب صحت ندارد و خبرگزاری صدا و سیمای فارس که این متن به آن منتسب شده، در کانال تلگرامی خود آن را تکذیب کرد!
https://t.me/farsiribnews/12272
۲. ماهواره ای به نام “cckl home” وجود ندارد و پیش بینی ادعایی از آن هم یافت نمی شود! 
http://shayeaat.ir/link/slfrs2
۳. ادبیات ضعیف، اصطلاحات غیر فنی و ادعاهای غیر علمی متن نه تنها به یک خبرگذاری تعلق ندارد، بلکه بیانگر نگارش آن توسط فردی کم سواد است!
۴. آدرس اینترنتی انتهای متن فعال نیست و برای فروش گذاشته شده و آدرس کانال صدا و سیمای فارس هم تنها جهت اعتبار بخشی به شایعه ثبت گردیده است!
http://fars.com
۵. بارش کم سابقه رحمت الهی در استان فارس، سوژه سودجویان شبکه های اجتماعی شده که لازم است از انتشار اخبار غیر رسمی مرتبط با آن خودداری شود!

حق جو و حق طلب باشیم