ارسال شایعه
حمایت شهروند آمریکایی از ایران و اهانت آمیز بودن آتش زدن پرچم آمریکا ! / شایعه ۰۶۹۵
این آمریکایی صدمه ای از ایران نخورده و طبق قانون اساسی آمریکا، آتش زدن پرچم این کشور، حق اظهار نظر شناخته شده است!

متن شایعه

” قراره ۲۲ بهمن پرچم کشوری رو آتش بزنیم که مردمش به خاطر لغو ورود ایرانیها پرچم ما رو تو امریکا نشون میدن. نکنیم؛ آتیش زدن پرچم توهین به ملته نه دولت “

پاسخ شایعه


۱. حمایت این شهروند آمریکا از ایرانیان قابل تقدیر و ناشی از صدمه ندیدن او از ایران است و قیاس آن با اعتراضات مردم آسیب دیده ایران از آمریکا کاملا بی جاست!
۲. پرچم آمریکا در جهان بعنوان نماد استکبار و خیانت به حقوق بشر مورد نفرت ملل ستمدیده است و آتش زدن آن منحصر به ایران نیست! 
۳. چنانکه در جنبش ۹۹% دیدیم، عموم آمریکاییها برخلاف ایرانیان، پرچم را نماد نظام حاکم می دانند و همین شهروندانی که برخی نگران اهانت به آنها هستند، در اعتراض به نظام آمریکا، پرچمشان را مکررا به آتش کشیده اند!
۴. طبق رای دادگاه عالی آمریکا در سال ۱۹۹۰، هرگونه مجازات اهانت کنندگان به پرچم آمریکا، ‌مخالف قانون اساسی آمریکاست! حالا که آمریکائیها حق دارند پرچمشان را آتش بزنند، چگونه ملتهای زیان دیده از این کشور، نمی توانند؟!
۵. اعلام انزجار از ظالمان ریشه دینی دارد و رهبران ایران صراحتا گفته اند که با مردم آمریکا دشمن نیستیم بلکه این حرکت نشانه خشم علیه سیاست‏هاى استکبارى و جنایات آمریکاست!
۶. جنایاتی چون حمایت از تجزیه ایران، کودتاها، حمایت از تروریسم، جاسوسى، توقیف اموال، تحریم اقتصادى، حمایت از صدام، انهدام هواپیمای مسافربری و کشتار صدها مسافر، تخصیص بودجه های کلان براى سرنگونى نظام و…!
۷. مدعیان اهانت آمیز بودن آتش زدن پرچم آمریکا، چگونه اهانتها و جنایات آمریکا علیه ملتها، خصوصا ایران را نادیده می گیرند و حق اعتراض برای هموطنان شان قائل نیستند؟! 

حق جو و حق طلب باشیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *