ارسال شایعه

بستن آب در کربلا، جبران بستن آب بر مشرکان در جنگ بدر توسط پیامبر(ص)! / شایعه ۰۶۷۱

بستن آب در کربلا، جبران بستن آب بر مشرکان در جنگ بدر توسط پیامبر(ص)! / شایعه ۰۶۷۱

متن شایعه

” پیامبر تو جنگ بدر با ابوسفیان اب مورد نیاز خودشو از چاه گرفت و در چاه رو با سنگ پر کرد تا به اون بت پرستا اب نرسه و هلاک بشن و بعد چند سال نوه ابوسفیان یعنی یزید همین کار رو سر نوه پیامیر یعنی امام حسین اورد و بعدش امام حسین رو مظلوم شناختن و اونا رو ادم بد اگه مظلومیت به اب ندادن هستش اونا هم مظلوم بودن؟؟؟ “

پاسخ شایعه


۱. قیاس بدر با کربلا بی ارتباط است! حتی با فرض قبول صحت این نقل، پیامبر (ص) دشمن را از آب منع نکرد! ضمن اینکه در کاروان امام زنان و کودکان بودند اما در سپاه کفار مردان جنگی!
http://shayeaat.ir/link/jbdr1
۲. این روایت، مرسل است! فقط نام برخی راویان در سند ذکر شده و حتی برخی راویان آن دروغگو بوده یا مطالب آنها مورد انکار است!
۳. در مکانی که کفار قریش مستقر شدند آب یافت می‌شد! کفار زودتر وارد بدر شدند و منطقی نیست جایی استقرار یابند که آب نباشد و دشمن آنها کنار چاه‌ها استقرار یابد!
۴. نه تنها منع دشمن از آب، با اخلاق و سیره پیامبر(ص) و مبانی اسلام منافات دارد، بلکه اجازه ایشان به دشمن در استفاده از آب هم در این جنگ روایت شده است!
http://shayeaat.ir/link/jbdr2
۵. برخی مورخان و محققان معاصر اثبات کردند چاه های آب در اختیار مشرکان بوده و برخی هم آن را منافی آیات قرآن دانسته اند که به نداشتن آب و طلب آن از خداوند توسط مسلمان اشاره کرده اند!
۶. مفسران قرآن نیز در ذیل آیه ۱۱ سوره انفال، معتقدند چاه‌های بدر در اختیار مشرکان بوده و خداوند آب باران را برای مسلمانان فرستاده است! 
http://shayeaat.ir/link/jbdr3

حق جو و حق طلب باشیم