ارسال شایعه
کلاهبرداری مخابرات در محاسبه ۲ برابری هزینه تماسها با کد ۹۸+ ! / شایعه ۰۶۶۴
هزینه تماس با پیش شماره 98+ تفاوتی با حالت عادی ندارد و هزینه بین الملل جهت برقراری تماسهای داخلی با آن محاسبه نمی شود!

متن شایعه

” هرچی شماره توگوشیت با+۹۸ شروع میشه +۹۸ حذفش کن وجاش صفربذارتوجه. مخابرات ایران جیبتان را،با کلاه برداری خالی میکند. مواظب سیاستهای این روزهای مخابرات باشید،خوصوصآ موبایل داران. مخابرات یه چندسالی هست داره به ملت کشورش کلک میزنه، که هزینه صحبت کردنها، با موبایل را، دوبرابر از مردمش می گیرد و مردم از این قضیه خبری ندارن. چطوری:هرکس که به شما زنگ میزند اول شمارش کد ۰۰۹۸(۹۸+) نمایان می شود، به این صورت•••۹۸۹۱۷۱۷۴+ بعداز اتمام صحبتهایتان شاید پیگیری موضوعی بشید که نیاز داره دوباره با این شخص شما صحبت کنید و بی آنکه شما متوجه بشید یا اطلاعی داشته باشید،که این کد خارج کشور هست و هزینش بسیار زیاد دوباره با آن شخص با همان شمار تماس برقرار می کنید که هزینه سنگینی روی صورتحساب شما می گذارد. شما وقتی که با شخص مورد نیاز میخواهید تماس برقرار کنید،باید برید تو مخاطب گوشیتان و اسم شخص مورد نیاز رو پیدا کنید و به این صورت تماس برقرار کنید. الان مخابرات قبض تلفن همراها رو حذف کرده که شما هیچ اطلاعی درمورد صورت حسابتان نداشته باشید،، فقط اس میدهد که این مبلغ رو پرداخت کنید ,حالا چی شده چطور شده که ایطورشده قبض موبایلم چقد ای برج زیاد شد,, رو بیان خواهید کرد, ولی پیگیر قضیه نیستید که نیستید, پس برای تماس مجدد با دوستان یا آشنایان کد ۹۸+ رو حذف کنیدو بجای آن صفر تنها (۰) بزارید یا به مخاطب گوشیتان بروید و از این طریق تماس حاصل کنید, به هیچ عنوان و به هیچ عنوان شماره ۹۸+ که برایتان زنگ می زند، در گوشی خودتان ذخیره نکنید , این پیغام برای تمامی خطها می باشید. یکم دقت کرده باشید که چرا شارژتان سری تمام یا صورت حسابتان زیاد می شود دلیلش این متن بالاست “

پاسخ شایعه


۱. شماره گیری “۹۸+” یا همان کد بین الملل ایران برای تماس با شماره‏ های داخل کشور به عنوان تماس بین‏ الملل شناخته نشده و هزینه رومینگ از مشترکان دریافت نمی ‏شود!
۲. استفاده از کد بین ‏الملل ایران برای شبکه مخابرات کشور شناخته شده است و تنها در صورتی رومینگ محسوب می‏ شود که از تلفن همراه خود در یک شبکه خارجی استفاده کنیم!
۳. هشدارهای شماره گیری کد ۰۰۹۸ یا ۹۸+ مربوط به استفاده از سیم کارت اپراتورهای ایرانی در کشور های خارجی طرف قرارداد با این اپراتورهاست.
۴. جزئیات صورتحساب تلفن همراه از طریق سایت، شماره مرکز خدمات و نرم افزارهای اپراتورها قابل دریافت است!


حق جو و حق طلب باشیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *