ارسال شایعه

ورود پیراهنی با درج نام یکی از فرماندهان سپاه عمر سعد به بازار، در آستانه محرم ! / شایعه ۰۶۰۳

ورود پیراهنی با درج نام یکی از فرماندهان سپاه عمر سعد به بازار، در آستانه محرم ! / شایعه ۰۶۰۳

متن شایعه

” این عکس یه خواننده رپ هست که اسمشو حسین ابلیس گذاشته مراقب باشید! حسین یا حصین ؟ اینروزها نزدیک محرم شاهد پیراهن های مشکی هستیم که با خط درشت اسم حصین روی آن چاپ شده است. و اما حصین : حصین بن تمیم . توجه    توجهحسین یا حصین؟ اینروزها نزدیک محرم شاهد پیراهن های مشکی هستیم که با خط درشت اسم حصین روی آن چاپ شده است. و اما حصین : حصین بن تمیم سردسته کمانداران و تیراندازان سپاه عمربن سعد کسی بود که پس از ورود او به صحنه نبرد باران تیر از هر سو به اصحاب امام عشق باریدن گرفت . چرا قلب فاطمه زهرا و امام زمانمان را با چنین غفلتی و ناآگاهیهایی ازین دست می شکنیم خاص بودن پوشش به چه قیمتی اگه عشق به سیدالشهدا دارید اطلاع رسانی کنید که قبل از فرارسیدن ماه عزای سالار شهیدان این پیراهنها از بین مردم جمع بشه این عکس هم عکس یک خواننده رپ هست  به نام حسین ابلیس مراقب باشید! “

پاسخ شایعه


۱. این تصویر “شاتر استوک” یا تصویر پایه یک مانکن خارجی برای ایجاد نمونه تبلیغ است که هر طرحی را میتوان بر روی آن مونتاژ کرد!
۲. موردی از تبلیغ یا فروش گسترده این پیراهن پیش از محرم ۹۵ به دست نیامد! انتشار این تصویر به اوائل سال ۹۴ توسط یک وبلاگ فروش تی شرت عکس دار خوانندگان رپ باز می گردد!
۳. استفاده از “ص” بجای “س” در “حسین” اشاره به حصین بن نمیر تمیمی ندارد! این تغییر برای متمایز کردن نام هنری خواننده بوده، چنانکه در نام لاتین او هم بجای S، عدد ۳ درج شده است!
۴. با فرض نیت خیر نویسنده، معرفی عکسی که انتشار چندانی نداشته و تحلیل نادرست آن، بیشتر تبلیغ و بزرگنمایی این خواننده زیر زمینی بوده، خصوصا که طرح این پیراهن با ذائقه عمومی و مخاطبان چنین تحلیلی هم همخوانی ندارد!
۵. جا دارد افراد دغدغه مند پیش از تحلیل پیامها و انتشار مطالب در فضای مجازی، جوانب مختلف آن را با دید بازتری بررسی کنند.