ارسال شایعه

واردات ایدز با طعم موز! / شایعه ۰۵۵۶

واردات ایدز با طعم موز! / شایعه ۰۵۵۶

متن شایعه

“موزهای آلوده به “ویروس ایدز”/ صادرات ایدز از آمریکا با طعم موز! در چند کشور آمریکای جنوبی به خصوص مکزیک موزهای آلوده به ویروس ایدز کشف شد. به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ کشف بیش از ۱ میلیون موز که از راه تزریق آلوده به ویروس ایدز شده بودند خبری بود که جهان را شوکه کرد. در بخش های خاصی از آمریکا جنوبی، ایالات متحده آمریکا، برزیل، مکزیک و آرژانتین وجود بیش از ۲ میلیون موز آلوده تایید شد اما مراکز کنترل بیماری این اطلاعات را تکذیب کردند زیرا با اثبات آن به کشورهای وارد کننده موز ازجمله گواتمالا ضرر زیادی می رسد. گفتنی است؛ به گفته محققان ویروس ایدز از طریق مواد خوراکی و آشامیدنی منتقل نمی شود اما ممکن است با مصرف این مواد غذایی به سلامتی انسان آسیب وارد شود. منبع:healthyfoodteam انتهای پیام/”  

پاسخ شایعه

۱. موز آلوده به ایدز به هیچ نقطه جهان وارد نشده و انتشار این شایعه توسط کاربران انگلیسی زبان، بدلیل مواجهه آنها با پدیده ای طبیعی، اما نامتعارف بوده است!

http://shayeaat.ir/link/bnhiv

۲. رنگ متفاوت موز در این تصاویر مربوط به نوعی آفت است که هنگام رشد در موز به رنگ قرمز در می آید و سمی می باشد! این قارچ قبلا کودک ۸ ساله ای را راهی بیمارستان کرده است.

http://shayeaat.ir/link/fungus

۳. ویروس “HIV” در محیط خارجی، نهایتا چند دقیقه زنده می

ماند و از طریق خوراکیها هم سرایت نمی کند، چراکه بزاق دهان و اسید معده آن را غیرفعال می کند!

http://aids.ir/post/783

۴. پیشتر هم مورد مشابهی با عنوان پرتغالهای حاوی ویروس ایدز را پاسخ داده ایم!

http://shayeaat.ir/post/262

۵. این سبک آلوده کردن ۲ میلیون موز نه تنها بسیار سخت و پرهزینه است، بلکه در زمان کوتاه ممکن نیست! صرف نظر از عدم امکان وجود این بانک عظیم از خون آلوده به ایدز، کمتر کسی موز قرمز شده را می خورد، پس این نقشه بی نتیجه نیز هست!

۶. حتی با نمایان شدن آثار سرنگ و تخریب موز، امکان انتشار یکنواخت خون، با سبک ادعا شده در فضای داخلی موز وجود ندارد!

۷. سایت فارسی منتشر کننده شایعه، مواردی را که سایت منبع خارجی هم جزو احتمالات ذکر کرده، در ترجمه خود قطعی فرض نموده است! جا داشت رسانه های حرفه ای، بجای بازنشر زنجیره ای مطلب، با بررسی این مطلب روشن و واضح، از تشویش اذهان مخاطبان و جامعه پیشگیری کنند! 


حق جو و حق طلب باشیم