ارسال شایعه

کلیپ اعترافات سفیر سابق ایران در عربستان در مورد حج رایگان زوجهای جوان! / شایعه ۰۵۲۴

کلیپ اعترافات سفیر سابق ایران در عربستان در مورد حج رایگان زوجهای جوان! / شایعه ۰۵۲۴

متن شایعه

” اعترافات سفیر سابق ایران در عربستان : حدود ۲۰ ۲۵ سال پیشه اعلامیه ای داد کشور عربستان از طریق یکی از خیرینش که زوج های جوانی که تازه ازدواج کردند بین هفته اول تا هفته سوم از ازدواجشون میگذره ما دعوتشون میکنیم به مکه با هزینه ما !! ما فهمیدیم داخل اتاق های عروس و دامادها دوربین کار گذاشتن و … !! ”  

پاسخ شایعه

۱. با پیگیری “سایت شایعات” از منابع مطلع در وزارت امور خارجه مشخص شد شخص حاضر در کلیپ هیچ سمت یا ارتباطی با وزارت امور خارجه نداشته و ندارد!

۲. او در حالی خود را “محمدی” معرفی می کند که سفیری به این نام نداشته ایم و تنها “محمدی” سفارت ایران در عربستان، قائم مقام رایزن فرهنگی سفارت در سال ۷۱ بوده که به مدت ۹ ماه خدمت کرده و ارتباطی با این فرد ندارد! 

۳. ادعاهای وی غیر رسمی و فاقد هرگونه استنادی بوده و تماما به نقل از یک شخص مجهول الهویه از اتباع عربستان که ساکن دوبی است نقل می شود!

۴. هیچ سابقه ای از طرح ادعا شده “حج رایگان ویژه زوجهایی که بین یک تا سه هفته از ازدواجشان گذشته” در منابع رسمی کشورهای ایران یا عربستان وجود ندارد و چنین اطلاعیه ای هیچگاه صادر نشده است!

http://shayeaat.ir/link/uZmF

http://www.haj.ir

۵. برنامه حج عمره زوجهای جوان کشور نیز در چند سال اخیر و از سوی سازمان حج و زیارت اجرا شده و بدون حمایت یا ارتباط با عربستان  بود! این طرح رایگان نبود و تنها دارندگان فیش حج امکان ثبت نام در آن را داشتند!

۶. در این طرح بر خلاف ادعای مطرح شده، بازه زمانی یکساله از زمان عقد برای داوطلبان قید شده بود!

http://shayeaat.ir/link/deIe

۷. صرف نظر از موارد کذب ادعایی این کلیپ، امکان نصب دوربین خصوصا در مراکز اقامتی خارج از کشور منتفی نیست؛ مراقب حریم خود باشیم…


حق جو و حق طلب باشیم