ارسال شایعه

درمان قطعی دیابت با انبه! / شایعه ۰۴۸۷

درمان قطعی دیابت با انبه! / شایعه ۰۴۸۷

متن شایعه

“درمان قطعی مرض قند توسط یک طبیب در بلوچستان درمان قطعی مرض قند پیدا شده کسانی که مرض قند دارند با خوردن این داروی گیاهی ساده مرض قند خود را به حد نرمال برسانید ما برای رضایت خدا این دارو را به همه مردم اعلام میکنیم تا کسانی که مبتلا به مرض قند هستند ان شا الله سلامتی حاصل فرمایند خب الان معرفی دارو و طرز استفاده آن؛(برگ) میوه انبه را خشک کنید و آسیاب کنید و در دو وعده صبح و شب با آب بخورید سبحان الله کی باورش میشه؟ به همین سادگی مرض قند را کاهش دهید این درمان قطعی و صددرصدی بوده و بااطمینان خاطر انجام دهید. لطفا این پیام را به همه مردم اعلام کنید تا در این کار انسان دوستانه شریک باشید و کسانی که از آمپول انسولین رنج میبرند نجات یابند”  

پاسخ شایعه

۱. با دانش فعلی دیابت درمان قطعی ندارد! منابع پزشکی یا حتی طب سنتی به درمان قطعی دیابت توسط برگ و میوه انبه اشاره ای نکرده اند!

http://shayeaat.ir/link/diabet

http://shayeaat.ir/link/Diabet1

۲. میوه انبه یا جوشانده برگ آن در تنظیم قند خون موثر است، اما درمان قطعی این بیماری نیست!

۳. انبه با وجود اینکه میوه ای شیرین است، در بدن انسان گلوکز را کنترل میکند؛ لیکن در “دیابت حاملگی” موجب افزایش قند خون خواهد شد!

http://shayeaat.ir/link/mango1

۴. ویتامین “ث” موجود در انبه در تنظیم قندخون و عدم ابتلا به آن موثر است و این ویتامین در نسترن وحشی، فلفل سبز، آب نارنج و آب لیمو و…، گوجه فرنگی و بادام نیز به مقدار زیاد موجود است!

http://shayeaat.ir/link/mango4

۵. درمانهای خانگی برای افراد و شرایط مختلف نتایج یکسانی ندارند و جهت پیشگیری از عوارض احتمالی می بایست برای انجام، مدت و میزان این رژیمها حتما با پزشک مشورت کرد.


حق جو و حق طلب باشیم