ارسال شایعه

دستگیری رئیس کارخانه تولید سوسیس با گوشت سگ در مشهد! / شایعه ۰۴۷۵

دستگیری رئیس کارخانه تولید سوسیس با گوشت سگ در مشهد! / شایعه ۰۴۷۵

متن شایعه

“دستگیر شدن رئیس کارخانه تولید سوسیس در مشهد ۲۰۰۰کیلو گوشت سگ را تبدیل به سوسیس میکردن کپى و پخش کنید http://www.isna.ir/fa/news/93062615970/محتویات-سوسیس-و-کالباس-ایرانی-تصاویر بچه ها تا میتوتید این خبرو پخش کنید که همه ببینن. دیگه استفاده نکنن…. همتون بزارید تو پستاتون تو لاین و بخواین ک پخشش کنن…..”  

پاسخ شایعه

۱. کشف گوشت سگ یا دستگیری فردی در زمینه استفاده از آن در تولید فرآورده های گوشتی صحت ندارد و در هیچ منبعی گزارش نشده است!

۲. این شایعه با سو استفاده و دستکاری خبر تخلف یک واحد صنفی در حدود ۳ سال قبل در خراسان ایجاد و در بازه های زمانی مختلف منتشر شده است!

http://shayeaat.ir/link/dogmeat

۳. لینکی که در متن شایعه بعنوان استناد آن ذکر شده هیچ ارتباطی با عنوان شایعه ندارد! بلکه مربوط به ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی است!

۴. در ابتدای سال ۹۴ نیز شایعه ای مشابه با عنوان توقیف کشتارگاه الاغ در مشهد، با موضوع روز، منتشر شد که مربوط به تخلفی در حدود ۶ سال پیش بود!

http://shayeaat.ir/post/261

۵. این شایعات در موسم سفرهای ابتدای سال با هدف ایجاد تشویش و دغدغه میان مردم، خصوصا مسافران منتشر می شود. توصیه می شود برای پیشگیری از هر مشکلی، تنها از محصولات مراکز شناخته شده، استاندارد و دارای مجوزهای بهداشتی لازم استفاده کنیم.

۶. تصویر سگهای سلاخی شده به ایران تعلق ندارد و پیش از این کاربران عرب شبکه های اجتماعی آن را به پایتخت عربستان نسبت داده بودند، اما در ۳۰ مارس ۲۰۱۳ وبسایت فرانسوی “PaperBlog” این تصویر را به کشور چین متعلق دانست که سگ از محبوب ترین غذاهای آنهاست!

http://shayeaat.ir/link/Lashe

http://shayeaat.ir/link/Lashe1حق جو و حق طلب باشیم