ارسال شایعه

برگزاری جلسه فتنه گران در کیش ! / شایعه ۰۴۷۲

برگزاری جلسه فتنه گران در کیش ! / شایعه ۰۴۷۲

متن شایعه

” جلسه فتنه گران در کیش ! در کیش چه می گذرد؟ گزارشهای رسیده از کیش حاکیست معاونت امنیتی رییس جمهوراز محافظین پاسدار خواسته هتل  محل اقامت رفسنجانی و روحانی وسایر مدعوین راترک کرده ودر سپاه کیش مستقر شوند. تعداد زیادی بادیگارد با لباس سیاه وصورتهای پوشیده در اطراف هتل مستقرشده اند. تا شعاع یک کیلومتری هتل کسی حق تردد ندارد. نیروهای اطلاعات با هدایت مستقیم وزیر!در فرودگاه کیش استقرار یافته وچند فروند هواپیمای عربی حامل شخصیتهای غربی هم درمیان آنان مشاهده شده اند که باماشینهای مخصوص به هتلی در نزدیکی هتل محل اقامت رفسنجانی و روحانی انتقال داده شده اند. “

پاسخ شایعه

۱. این وقایع غیرمستند بوده و صحت ندارند! درکنار تکذیب های رسانه های همسو با دولت، دلایل و قرائن دیگری نیز این مطلب را رد می کنند. اگرچه رئیس جمهور با حضور در محل اقامت آقای هاشمی در کیش، دیداری با وی داشته است.
۲. با درخواست مرخصی نوروزی مهدی هاشمی موافقت نشد و با توجه به اقامت وی در زندان، حضورش در کیش تکذیب شد!
۳. تصویر و مطلب اولیه شایعه، اولین بار در کانال تلگرامی روزنامه ایران که از رسانه های وابسته به دولت است منتشر شد! اما جالب است که در تکذیبیه ها این مطلب به منتقدان دولت منتسب شد!
۴. تصویر اول از دیدار آقایان روحانی و هاشمی در تیرماه ۹۲ و تصویر دوم متعلق به هنرجویان یک مرکز آموزش بادیگارد ایرانی در کشور ترکیه است! استفاده از کراوات و خانمهای بی حجاب برای رد انتساب حاضران در عکس به وزارت اطلاعات کافیست!
۵. تصویر سوم مربوط به ورود رئیس جمهور به کیش و استقبال از وی در دوم فروردین ۹۵ است و ارتباطی با حضور افرادی از کشورهای عربی ندارد!
۶. از ۵ دی ۶۳ حفاظت هواپیماها و فرودگاهها برعهده سپاه است و قوه مجریه قادر به خلع سپاه از مسوولیت قانونی خود نیست! با فرض چنین حالتی، سپاه از اجرای وظایف خود کوتاهی نخواهد کرد! حتی در سفرهای رهبر انقلاب که شخص اول کشور هستند، سپاه عهده دار امنیت پرواز و فرودگاه است!
۷. رسانه ها علت سفر رئیس جمهور را شرکت در اجلاس روسای مناطق آزاد و دلیل سفر هاشمی رفسنجانی را افتتاح ساختمانی از دانشگاه آزاد اعلام کردند که آقای روحانی با درگذشت مادر همسرش کیش را ترک نمود.
۸. سفرهای غیر رسمی و تفریحی آقایان روحانی و هاشمی به کیش، خصوصا در ایام نوروز مسبوق به سابقه است؛ اخیرا آقای هاشمی در مطلبی در اینستاگرامش از دلایل تفریحات منظم خود گفت و از آن دفاع نمود!
۹. صرف نظر از احتمال خودزنی یک جناح سیاسی با انتشار این شایعه و تخریب رقیب با تکذیب قوی آن، طراحان شایعه در تلاش برای القای وجود ضعف و “دسیسه های علنی و موفق” در درون نظام بوده اند! 
۱۰. انتشار این متن و هیاهوی پس از آن را می توان تلاشی در انحراف افکار عمومی از پیام نوروزی و مطالبات ابتدای سال رهبر انقلاب نیز تلقی نمود…