ارسال شایعه

سخنرانی خانم الماسی نماینده راه یافته به مجلس عسلویه و کنگان در مورد فلسطین ! / شایعه ۰۴۶۵

سخنرانی خانم الماسی نماینده راه یافته به مجلس عسلویه و کنگان در مورد فلسطین ! / شایعه ۰۴۶۵

متن شایعه

” تشابه جنایاتی که امام مهدی پس از ظهور انجام خواهد داد با جنایاتی که داعش امروزه انجام میدهد.۱. حضرت مهدی علیه السلام، شکم زنان آبستن را میشکافد. (بحارالانوار جلد ۵۲ ص ۳۸۹)۲. امام زمان هرکس به بیست سالگی رسیده باشد و احکام دین را درست یاد نگرفته باشد میکشد. (بحارالانوار جلد ۵۲ ص ۳۸۲)۳. امام زمان همه را با زور وادار به اسلام آوردن میکند و هر کس اسلام نیاورد را گردن میزنند. (بحار الانوار جلد ۵۲ ص ۳۴۰) “

پاسخ شایعه

۱. برخی از روایت های اسلامی به سبب شرایط تاریخی، سیاسی و اجتماعی، دچار آسیب هایی شده اند؛ این مجموعه ها با هدف جمع آوری سخنان و میراث مکتوب اهل بیت (ع) تدوین شده اند و ممکن است روایات ضعیف و مخدوش نیز در آنها راه یافته باشد.
۲. صرف وجود روایات در کتب روایی شیعه، دلیل بر صحت همه آنها نمی باشد و محقق یا عالم دین با استفاده از دانش حدیث شناسی احادیث سره از ناسره را تشخیص می دهد.
۳. وجود افراد غیر موثق در سلسله سند برخی از روایات مطرح شده در زمینه نهضت امام زمان(عج) و همچنین تعارض آنها با سایر روایات، این دسته از روایات را ضعیف می نمایاند.
۴. بعنوان مثال روایتی که حاکی از کشتن مردان و شکافتن شکم زنان است، علاوه بر ضعف سند از متنی کاملا مضطرب برخوردار است.
موعود ادیان، ص۲۲۴
۵. عدم اعتماد به این روایات تنها به اشکال سندی آنها بر نمی گردد، بلکه از نظر محتوا نیز ایراداتی دارند. کشتار و استفاده از زور در دعوت به اسلام که در این روایات آمده، با آیات قرآن و سایر روایات در تعارض است!
۶. پیامبر(ص) که به تصریح قرآن رحمه للعالمین بوده، چگونه ممکن است آخرین خلیفه و جانشینش مسبب رنج و محنت گردد؟! برخلاف این دسته روایات ضعیف، روایات بسیاری خلق و صفات و سیره عملی امام زمان(عج) را مانند پیامبر اکرم (ص) دانسته اند.
صدوق، محمد بن علی، کمال الدین ج۲ ص ۴۱۱
۷. امام باقر(ع) سبک و سیره واقعی امام زمان(عج) را اینگونه ذکر می کنند: “مهدی حکم می کند بین اهل تورات با تورات، و بین اهل انجیل با انجیل و بین اهل زبور با زبور، و بین اهل قرآن با قرآن”
منعمانی، محمد بن ابراهیم ،الغیبه، ص۲۳۷
۸. امام رضا(ع) در توصیف شخصیت امام عصر(عج) می فرماید: “او عالم ترین، شکیباترین، باتقواترین، سخاوت مندترین، شجاع ترین و عابدترین مردمان است”.
صدوق، محمد بن علی، من لا یحضره الفقیه، ج ۴ ص ۴۱۸
۹. در وصف روزگار با صفا و دیدنی مهدی موعود(عج) در روایات چنین گفته اند: هیچ انسانی به دیگری ستم نخواهد کرد، فقر را از بین می برد، روی زمین خرابی باقی نمی ماند مگر آنکه آباد شود، عدالت و سازندگی را در همه شهرها گسترش می دهد و خوان حکمت و ثروت گسترده می شود.
۱۰. حتی با فرض قبول روایات مخدوش قتل عام غیر مسلمانان در زمان ظهور، تشابهی بین آن و اعمال داعش وجود ندارد؛ چرا که داعش کافرکش نیست بلکه مسلمان کش است و اکثریت مطلق قربانیان داعش شیعیان و اهل تسنن هستند نه کفار!