ارسال شایعه

مراجعه ماموران اداره برق به درب منازل برای تست سیم کشی داخلی رایگان! / شایعه ۰۴۶۲

مراجعه ماموران اداره برق به درب منازل برای تست سیم کشی داخلی رایگان! / شایعه ۰۴۶۲

متن شایعه

 “سلام لطفا درگروه هااعلام کنید اگه افرادی به درب منزل شما امدن وگفتن ازطر ف اداره برق  امدیم برای تست سیم کشی داخلی رایگان سریع به پلیس اطلاع دهیدچون قاتلی زنجیره ای  هست لطفا اطلاع رسانی کنید به نظرمیرسد که از عناصر گروه داعش میباشند ,,فقط زود,بفرستید,,توهرگروهی هستید,,هرکه برات مهمه اینو براش بفرس.سرهنگ قنبری ۰۹۱۲۲۴xxxxx ”  

پاسخ شایعه

۱. این پیام صحت ندارد و مدتهاست وقوع هیچ جنایت سریالی یا فعالیت مشابهی گزارش نشده است!

۲. شرکتهای خدمات رسان مانند برق، آب، گاز و مخابرات صرفا تا تحویل اشتراک اصلی به منازل مسئولیت دارند و کنترل و تعمیرات شبکه داخلی منازل به عهده آنها نیست و نباید اجازه ورود بدون دلیل به افراد را داد.

۳. در مواردی از نام ماموران این دستگاهها سواستفاده شده و شیادان مرتکب جرائمی می شوند که لازم است در مراجعه افراد از مجموعه ای به منازل، حتما کارت شناسایی آنها را مطالبه و چک کرد و در صورت لزوم مراتب را به پلیس اطلاع داد.

http://shayeaat.ir/link/bargh3

۴. ارتباط دادن کلمات “قاتل زنجیره ای” و “داعش” در متن، بدلیل ایجاد وحشت و باورپذیری بیشتر محتوای پیام است! فعالیتهای گروههای تروریستی از بیرون مرزها رصد شده و اخبار کشف و دستگیری تمام موارد داخلی نیز بارها توسط مسئولان امنیتی اعلام شده است.

http://shayeaat.ir/link/daesh5

۵. هیچ دلیلی وجود ندارد تا یک مقام نظامی چنین پیامی را تهیه و در شبکه های اجتماعی ارسال کند، آنهم با درج نام و شماره خودش! با فرض صحت موضوع، اطلاع رسانی چنین مواردی از رسانه های رسمی انجام می شود، نه شبکه های اجتماعی! 

۶. درج شماره افراد در پیامها، جهت مزاحمت برای آنهاست و محتوای پیام ارتباطی با آنها ندارد! برای احترام به هموطنان و حفظ آرامش روانی جامعه، از ارسال چنین پیامهایی جدا خودداری کنیم.


حق جو و حق طلب باشیم