ارسال شایعه
هک سایتهای واجا vaja و پلیس police در آستانه انتخابات! / شایعه ۰۴۵۰
نه تنها این سایتها هک نشده اند، بلکه هیچ حمله ای نیز به آنها نشده است؛ این ادعا صرفا یک حرکت تبلیغاتی است!

متن شایعه

 “سایتهای واجا و ناجا ساعت ۵ عصر به وقت اروپای مرکزی هک و تخلیه شدند . متن بیانیه گروه صبا  http://pas….. !! ”  

پاسخ شایعه

۱. سایت های وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی هک نشده اند و در حال اطلاع رسانی هستند! اطلاعات سازمانی و طبقه بندی شده روی این سایتها قرار نمی گیرد تا کسی بتواند به آنها دسترسی پیدا کند!

http://shayeaat.ir/link/vajair

http://shayeaat.ir/link/policeir

۲. رکوردهای موجود از این سایتها در شب ۲۵ فوریه ۲۰۱۶ هیچ مشکلی را نمایش نمی دهد!

http://shayeaat.ir/link/webarchive

۳. عصر ۶ اسفند ۹۴ کانال تلگرامی صبا سایبر مدعی حمله به چند سایت مهم دولتی شد و ساعتی بعد نیز از حمله خیالی خود خبر داد! این گروه ناشناس حتی تا صبح امروز بر خارج بودن هر دو سایت از دسترس کاربران اصرار دارد!

۴. نه تنها خود این سایتها، بلکه هیچ منبع معتبر خبری یا فنی داخلی یا خارجی، هیچ حمله سایبری را گزارش نکرده اند! گزارشی از بازدیدکنندگان این سایتها نیز منتشر نشده است! 

۵. تصاویر استنادی شایعه از هک سایتها، از نظر فنی قابل استناد نیست و به سادگی با نرم افزارهای ویرایش تصویر، قابل تولید است!

http://shayeaat.ir/link/fakehack

۶. از آنجا که هیچ حمله ای از سوی این تیم انجام نشده، حتی ادعای خود را در سایتهای صاحب اعتبار و رسمی در زمینه ثبت حملات سایبری، ثبت نکرده اند و به انتشار تصاویر و متنهای بی اعتبار در این زمینه بسنده کرده اند!

http://shayeaat.ir/link/zoneh

۷. تیم صبا سایبر (saba cyber) که مشخصا گرایشات ضد انقلاب دارد، همزمان با انتخابات این ادعای بی اعتبار را مطرح و آن را با مردودین سیاسی کشور بعنوان حرکتی تبلیغاتی مرتبط کرده است…


حق جو و حق طلب باشیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *