ارسال شایعه

دستگیری ساندویچی آلوده به ایدز داعش در کرمانشاه! / شایعه ۰۴۰۷

دستگیری ساندویچی آلوده به ایدز داعش در کرمانشاه! / شایعه ۰۴۰۷

متن شایعه

 “فاجعه مرگبار در ایران.مغازه ساندویچی که در کرمانشاه توسط داعش تاسیس شده بود دستگیر شد.این مغازه به غذاهای مردم خون یک زن ایدزی را تزریق میکرد روزانه ۲۰ سی سی خون آلوده از این زن گرفته میشد و به غذای هر نفر چند قطره همراه سس تزریق میشد.روزانه حداقل بیش از ۱۰۰ نفر ازین راه آلوده ایدز میشدند.چندین مغازه ساندویچی  دیگر در سرارسر ایران مشغول اینکار هستند.لطفا به دوستان خود و گروه های دیگر اطلاع رسانی کنید. ”  

پاسخ شایعه

۱. هیچ منبع معتبر یا حتی دست چندمی چنین مطلبی را درج نکرده و این شایعه صحت ندارد!

۲. سرنگ درحال تزریق به ساندویچ، حاوی سس بوده و مربوط به تهیه عکسهای تبلیغاتی مک دونالد می باشد! تصویر دیگر یک اغذیه فروشی در خیابان نیلوفر تهران و دیگری برخورد نیروی انتظامی با روزه خواری را نشان می دهد!

http://shayeaat.ir/link/ferifood

http://shayeaat.ir/link/roozekhari

http://shayeaat.ir/link/mcdon

۳. ویروس HIV یا همان عامل ایدز در خارج از بدن چند ثانیه تا چند دقیقه بیشتر زنده نمی ماند و از طریق خوردن و آشامیدن منتقل نمی شود!

http://shayeaat.ir/link/hivblood

۴. نویسنده توضیح نداده چگونه از موارد مشابه در کشور آگاه شده است؟! با فرض صحت ادعا، بهتر نبود به جای انتشار مطلب، آن را به مسئولان امنیتی اطلاع دهد؟!

۵. در ماههای گذشته شایعات مختلفی با موضوع “انتشار ویروس ایدز در ایران توسط داعش” منتشر شد که قبلا پاسخ داده ایم.

http://shayeaat.ir/post/314

http://shayeaat.ir/post/262

۶. این شایعات با هدف ایجاد نگرانی و القای ناامنی در جامعه تهیه و منتشر می شوند. با عدم انتشار این موارد، بدخواهان سلامت روانی جامعه را ناکام بگذاریم.


حق جو و حق طلب باشیم