ارسال شایعه

اعتراض دانشجویان دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران؛ ما شوهر می خواهیم! / شایعه ۰۳۸۶

اعتراض دانشجویان دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران؛ ما شوهر می خواهیم! / شایعه ۰۳۸۶

متن شایعه

“اعتراض دانشجویان دانشگاه ازاد اسلامی واحد علوم پزشکی تهران: ما شوهر می خواهیم!شمار زیادی از دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی تهران با برگزاری اعتراض بزرگی، از مسولان کشور خواستند به آنها برای یافتن همسر و ازدواج کمک کند.به گزارش عصر ایران  شماری از دانشجویان واحد تخصص و فوق تخصص دانشگاه علوم پزشکی ازاد تهران با برگزاری تجمعی به کمبود مرد برای ازدواج اعتراض کردند.این اعتراض به نمایندگی خانم دکتر محمدی دانشجوی فوق تخصصی قلب و عروق ”  ادامه یافت و گفت: ما توانسته ایم نام بیش از۶۰۰ هزار نفر از  پزشکان  که ازدواج نکرده اند را ثبت کنیم که به دنبال همسر و خواستگار هستند.و از مسولین خواستار کمک شدند و در بیانیه ای خاطرنشان کرد: اعتراضات اخیر با هدف وادار کردن مسولین کشور به حل این مسئله انجام میشود.وی افزود: از میان ۶۰۰هزار زن و دختر دانشجوی پزشکی  و پزشکان متمایل به ازدواج، ۵۳۸۰ زن مطلقه، ۲۲۰۰ زن بیوه، ۱۱۲۰۰ دختر یتیم و ۵۸۱۲۰۰ دختر به دنبال ازدواج هستند.این دانشجوی متخصص که نماینده پزشکان و دانشجویان  معترض در پاسخ به این سوال که آیا این پزشکان از اعتراض علنی در دانشگاه و جامعه سنتی خجالت نمی کشند گفت:”این برای ما آسان نیست.”او ادامه داد: ما به عنوان زن، دارای کرامت هستیم اما این شیوه  اعتراض آمیزی است تا مسولان را با رنج خود آشنا کنیم. در صورتی که جامعه، زنان را برای برآورده کردن   تنها بگذارد عواقبی برای جامعه خواهد داشت.یکی از پزشکان معترض هم گفت: ما زنان، نیازمند ازدواج هستیم تا زندگی ما کامل شود؛ تا زندگی طبیعی داشته باشیم. ”  

پاسخ شایعه

۱. با دقت و تفکر در متن، شایعه بودن آن مشخص می شود! آمارهای کذب و غیر مستند و عبارات غیر تخصصی همچون “دانشجوی متخصص” نشان از فقدان دانش و عدم آگاهی نویسنده متن دارد. 

۲. دانشجویان دانشگاه آزاد واحد پزشکی تهران هیچ تجمع اعتراضی حتی با موضوعات دیگر برگزار نکرده اند!

۳. پزشکان عضو سازمان نظام پزشکی ایران ۱۱۴ هزار نفر هستند که مجموع خانمها و آقایان پزشک است! شناسایی ۶۰۰ هزار خانم پزشک، آنهم مجرد، حتی با محاسبه پزشکان زن کشورهای همجوار نیز میسر نیست!

http://shayeaat.ir/link/Pezeshkan

۴. عکسی که از این اعتراض خیالی منتشر شده متعلق به تجمع اعتراضی صنفی کارکنان سازمان محیط زیست در ۹۴/۸/۴ است که طراحان شایعه در حرکتی غیر اخلاقی، جملات کاغذهایی که در دست این افراد قرار دارد را با فتوشاپ تغییر داده اند!

http://shayeaat.ir/link/Jaali

۵. پیش از انتشار پیامها در شبکه های اجتماعی، در مورد آنها تحقیق و اندکی تفکر کنیم!


حق جو و حق طلب باشیم