ارسال شایعه

ایام محسنیه و ادامه عزا تا ۸ ربیع الاول! / شایعه ۰۳۸۲

ایام محسنیه و ادامه عزا تا ۸ ربیع الاول! / شایعه ۰۳۸۲

متن شایعه

” (۱) انفولانزا دروغ است!! مسعولین محترم چرا راستشو نمیگید؟ گود برداری زیرگذرهای کرمان که باعث شده به قبرستان جزامیان قدیم نفوذ کنه باعث شده که گازهای سمی خارج شده وجان هموطنان مارا بگیرد چرا شهرهای دیگر انفلونزا نمیگیرند؟ چرا تا حالا کسی بخاطر این بیماری نمرده بود؟ مسعولین دروغهایتان را کم کنید به فکر راه چاره باشید عامل آنفولانزا کشف شد : به گزارش کارکنان خاتم الانبیا  هنگام حفاری خ بهمنیار کرمان در عمق پنجاه متری از سطح زمین ناگهان حجم گاز عظیمی از زمین بیرون خواست که در همان لحظه چندتن از کارکنان همان لحظه بیمار و چند روز بعد جان باختند . علت اصلی چیست ؟ در سیصدسال گذشته مردمی که در کرمان ب بیماریهای لا علاج مبتلا بودند در این منطقه به خاک سپردند . و با حفاری این منطقه به آن منطقه برخورد کردند که این گاز  بیرون آمده عامل اصلی بیماری آنفولانزا میباشد . این بود علت اصلی این بیماری ک فقط در کرمان شایع شده است.   (2)  … طبق منابع مشهود سه تن از اقازاده ها کشوری برای تجسس در قبرستان قدیمی کرمان دست به اکتشاف زده باعث تکثیر مرض جذام بین کارگران حفار شده اند و برای لاپوشانی و عدم محاکمه انقال وسیع جذام دست به شایعه انفولانزا خوکی زده اند! حال انکه دکتر دهقان معاون بیمارستان کرمان عنوان کرد زخم های سر باز کرده بر تن تنی چند از مراجعه کنندگان جذام است نه انفولانزا ! مسعولین دروغهایتان را کم کنید به فکر راه چاره و محاکمه سه تن اقازاده  بخاطر گسترش شیوه جذام  باشیم نه شستن دست و روی خود. ”    

پاسخ شایعه

۱. در روزهای اخیر، فراگیری شایعات آنفولانزای کرمان و شرق کشور از خود بیماری فراتر رفته و تمام کشور را درگیر کرده است! وجه مشترک تمام این شایعات، سو استفاده عده ای و ایجاد تشنج و تهدید سلامت روانی جامعه است.

۲. آنفولانزای فصلی در تمام جهان در ابتدای فصل سرما شیوع پیدا می کند و اطلاع رسانیها و ارائه آمارهای لازم از طرف مسئولین وزارت بهداشت در این مورد انجام شده است.

http://shayeaat.ir/post/446

۳. شیوع بیماری به منطقه خاصی ارتباط ندارد، چنانکه سال گذشته بیشترین ابتلا به آنفلوآنزا در تبریز بود و تلفاتی هم داشت، اما امسال کانون این بیماری کرمان بود. طرح بهانه های مختلف برای این پدیده در شهر کرمان، در راستای منافع طراحان شایعات است.

http://shayeaat.ir/link/tabrizz

۴. منابع جعلی و نامعتبری همچون “کارکنان خاتم الانبیاء” ،  “منابع مشهود” ، “معاون بیمارستان” خیالی، به روشنی کذب بودن این شایعات را مشخص می کنند.

۵. در برخی از همین متنها هم اذعان شده، حفاری میدان مشتاق کرمان بدلیل ساخت زیرگذری در این منطقه است! قبرستان قدیمی در این مکان نیز با حفاری مختصری پدیدار شد و در عمق ۵۰ متری نبود!

http://shayeaat.ir/link/ghabrestan

۶. میکروبها و ویروسها پس از مرگ تنها بین چند دقیقه تا چند ساعت زنده می مانند و پس از آن قابل انتقال نیستند! ادعای خروج گاز ناشی از تجزیه اجسادی که دهها و صدها سال قبل دفن شده اند نیز کذب و غیر علمی است!

۷. برخلاف ادعای شایعه علائم و عوارض آنفولانزا تشابهی با جذام ندارند! خصوصا اینکه جذام قابل درمان است و با این سرعت موجب مرگ نمی شود!

http://shayeaat.ir/link/jozam

 

حق جو و حق طلب باشیم