ارسال شایعه

دستگیری اولین نیروی انتحاری داعش در مترو تهران! / شایعه ۰۳۷۲

دستگیری اولین نیروی انتحاری داعش در مترو تهران! / شایعه ۰۳۷۲

متن شایعه

“فوری ”  فوریبعد از آماده باش نیروهای اطلاعتی و عملیاتی در تمام ایستگاهای مترو تهران با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) اولین نیروی انتحاری داعش با کوله ای نزدیک ۸۰  کیلو تی ان تی در خط ۳ متروی تهران شناسایی و با هجوم نیروهای امنیتی به  مترو و غافل گیر کردن این مزدور پست و کثیف عملیات وی خنثی گردید . لذا با پخش این پست خواهشمند است جهت آگاه  سازی مردم فهیم و شهید پرور ایران عزیز،نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور را در راستای برقراری امنیت فرزندان این مرز و بوم یاری رسانید و من الله التوفیق بخش مبارزه با تروریست اداره ۷ وزارت امنیت و اطلاعات جمهوری اسلامی ایران”  

پاسخ شایعه

۱. عبارات ناصحیح، غیرفنی و غیر رسمی این متن نشانه شایعه بودن آن است که همزمان با مانور ضد تروریسم پلیس در شهر و مترو تهران در روزهای اخیر منتشر شده است.

۲. رییس پلیس پایتخت افزایش شمار مأموران پلیس در سطح معابر و اماکن تهران را تمرینی به منظور آمادگی پلیس برای مقابله با هرگونه تهدید احتمالی دانست که نوعی تمرین عملیاتی است.

http://isna.ir/fa/news/94090704192

۳. ساز و کار اجرای اینگونه حملات تروریستی به روش ادعا شده در شایعه نیست که همین برای رد آن کافی است. خصوصا ادعای حمل ۸۰ کیلو TNT توسط یک نفر!

۴. شهر تهران در امنیت کامل است و شایعه بمب گذاری و عملیات انتحاری در مترو توسط پلیس تکذیب شد و عاملان انتشار ان نیز شناسایی شده اند.

farsnews.com/13940910001332

۵. تصویر منتشر شده نیز ارتباطی با شایعه ندارد و حاصل تصویربرداری شیطنت آمیز از مردم در مترو است.

۶. با فرض صحت ادعای متن، انتشار عمومی چنین خبری، چه کمکی به نیروهای اطلاعاتی و امنیتی خواهد کرد؟! خصوصا که خودشان هم آن را منتشر نکرده اند!

۷. همانگونه که بارها گفته شد، اطلاع رسانیهای رسمی از سوی رسانه های رسمی عمومی چون صدا سیما انجام می شود، نه در متنهای مبهم و غیر معتبر در شبکه های اجتماعی!


حق جو و حق طلب باشیم