ارسال شایعه

دستگیری افراد داعش در کاشان !/ شایعه ۰۳۶۳

دستگیری افراد داعش در کاشان !/ شایعه ۰۳۶۳

متن شایعه

” خبر فوری خبرفوری؛دستگیری چند تن از افراد داعش در کاشان که قصد تخریب زیارت حبیب موسی کاشان را داشتن توسط ماموران دلیر کاشانی انجام شد امروز پنجشنبه در حالی افراد داعش در کاشان دستگیر شدن که مقدار زیادی مواد منفجره از انها کشف و ضبط شد سرهنگ حسین زاده گفت:با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان با خبر شدیم که چندتن از افراد مسلح داعش در کاشان حضور وقصد تخریب چند بنای اسلامی را دارند که خوشبختانه قبل از اینکه رعب وحشت میان مردم ایجاد شود دستگیر شدند ”    

پاسخ شایعه

۱. هیچ مورد حضور یا دستگیری داعش در کشور و خصوصا مناطق مرکزی آن در تاریخ ادعایی شایعه  گزارش نشده و تصاویر نیز ارتباطی با متن شایعه ندارند!

۲. تصاویر مربوط به دستگیری سارقان مسلح بانک مسکن سپاهان شهر اصفهان در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ است!

۳. این سرقت در ساعت ۹:۲۸ صبح رخ داد و سارقان پس از سرقت ۲۰۰ میلیون تومان، طی درگیری مسلحانه با ماموران و ۱۵ دقیقه پس از آغاز سرقت در همان محل دستگیر شدند.

http://mashreghnews.ir/fa/news/۴۲۷۳۱۸

۴. انتشار شایعات در آستانه راهپیمایی عظیم اربعین ، تلاش عاجزانه ای برای ایجاد تشویش در زائران و کم رنگ نمودن حضور خیل مشتاقان در این فیض عظیم است.

۵. تنها اخبار و اطلاعاتی که از مجاری رسمی و رسانه های معتبر منتشر می شوند قابل اعتماد بوده و می بایست از اعتماد به اخبار شبکه های اجتماعی و انتشار آنها، پیش از تحقیق و بررسی خودداری کرد.

 

حق جو و حق طلب باشیم