ارسال شایعه

سوختگی شدید پای نوزاد با پمپرز در ۴۵ دقیقه! / شایعه ۰۳۵۵

سوختگی شدید پای نوزاد با پمپرز در ۴۵ دقیقه! / شایعه ۰۳۵۵

متن شایعه

” (1) بچه ها یه خبری الان شنیدم.گفتم براتون بگم شما هم تو جریان باشین.اقوام یکی از دوستان پسر یک ماهشو بعد بیقراری زیاد باز میکنه میبینه که کشاله ران و […] در حد خیلی زیادی سوخته و از شدت سوختگی حالت لجن مانند به خودش گرفته….حالا این بچه تا سه ربع قبلش که تعویض شده بوده سالم سالم بوده….میارن تهران و الان بیمارستان بهرامی بستریه….حالا چرا اینطور شده در ظرف مدت سه ربع فقط یه علت داشته پمپرس بچه….که مارک […] بوده….چرا باید یه پمپرس به این شهرت اینطوری بچرو سوزونده .ما براش یه علت متصور شدیم که از پشم شیشه صنعتی تو ساختش استفاده شده و با ادرار بچه واکنش داده و اسید تولید شده ….الان این طفل معصوم انگار رو بدنش اسید ریختن و در این حد شدت جراحاتش بالاس و تو دستگاهه…البته جراحی شده و در حد خیلی زیادی از بدنشو حتی قسمتی از […] برداشتن… معلوم نشده که مارک […] اصلی بوده یا تقلبی…” ” (2) این بچه مادرش تو پوشکش تریاک جاسازی کرده بوده بعد تو هواپیما بودن ی بسته از مواد باز میشه و با ادرار بچه مخلوط میشه و این بلا رو سرش میاره…” ” (3) من خودم همین الان زنگ زدم بیمارستان بهرامی  تا گفتم سوال دارم گفت در مورد اون نوزاد و […]  هست؟ گفتم بله گفت خانم هفته پیش بوده ولی نه به خاطر […] بلکه کار پدر و مادرش بوده از ۱۲۳هم اومدن بردنشون و همون […]  هم تو آزمایش گاه زیر نظر ۱۲۳ آزمایش شده و مشکلی نداشته در ضمن بچه جراحی شده و بعد از بهبود تحویل بهزیستی شده…”    

پاسخ شایعه

۱. خبرگزاری دانشگاه آزاد به نقل از یک منبع آگاه در بیمارستان بهرامی تهران گزارش داد خبر و عکس این نوزاد، توسط مسئولان بیمارستان منتشر نشده و احتمالا توسط خانواده او انتشار یافته باشد.

۲. کارخانه پوشک ذکر شده در خبر، تهدید به شکایت از انتشار دهندگان این خبر در فضاهای مجازی کرده است.

۳. علت اصلی این اتفاق مشخص نشده و نوزاد به بیمارستان شهید مطهری انتقال یافته تا با بررسیهای بیشتر، علت آن تعیین شود. بیمارستان تا آن زمان هیچ اظهار نظری در تایید و یا تکذیب این خبر نخواهد داشت.

http://www.ana.ir/news/64444

۴. ادعاهایی چون وجود تریاک در پوشک کودک، تقلبی بودن پوشک، آزار کودک توسط والدین و… که در نسخه های مختلف شایعه مطرح شده، همگی گمانه زنی هایی بی سند و فاقد اعتباراست.

۵. لازم است تا اعلام نتیجه بررسیها از طریق مراجع رسمی از انتشار این اخبار و ایجاد تشویش در اذهان عمومی پرهیز شود.

 

حق جو و حق طلب باشیم