ارسال شایعه

حاج عباس بوشهری و تکفل کودک یتیم آفریقایی! / شایعه ۰۳۳۴

حاج عباس بوشهری و تکفل کودک یتیم آفریقایی! / شایعه ۰۳۳۴

متن شایعه

“حج حاج عباس…. حاج عباس امسال به همراه همسر خود به حج مشرف میشود ..حادثه منا را هم به چشم دیده است ….با خانواده خود تماس میگیرد و سلامت خود و همسرش را اطلاع می دهد…روز بازگشت حاجیان فرا می رسد..خانواده اش به استقبال پدر و مادر می روند و فرزندان او در کمال تعجب بچه ای را در بغل پدر می بینند….در حالی که تعدادی از خانواده ها هیچ وقت نتوانستند به وطن خویش بازگردد اما حاج عباس دو نفره به حج رفت و سه نفره برگشت…. آری ….وقتی که حاج عباس و همسرش می بینند که کودک سه ساله آفریقایی  پدر و مادرش را در حادثه منا از دست داده است، تصمیم می گیرند که او را به فرزند خواندگی قبول کنند… به جرات میتوان گفت که او و همسرش یکی از کسانی هستند که حج شان مقبول واقع شده است…درود بر حاج عباس و همسرش….. حاج عباس اهل جنوب کشور است..روستای شهنیااستان بوشهر”  

پاسخ شایعه

۱. این شایعه صحت ندارد و زوج حاضر در تصویر تنها با این کودک تصویر یادگاری گرفته اند!

۲. مدیر کاروان شماره ۱۶۱۳۳ استان بوشهر اعلام کرد این زوج از حجاج آن کاروان بودند و مقابل درب یکی از هتل‌های عربستان سعودی تنها عکسی یادگاری گرفته اند!

http://khorasannews.com/OnlineNews.aspx?newsid=2138261

۳. با وجودی که باگذشت دو هفته هنوز آمار رسمی کشتگان و مفقودین فاجعه منا اعلام نشده چگونه کشته شدن والدین این کودک برای ایشان محرز شده است؟! و با فرض قبول مطلب، چگونه از عدم حضور بستگان این کودک در حج اطمینان حاصل شده است؟!

۴. بازماندگان فرد متوفی در کشورهای دیگر، تحت حمایت نمایندگی های دولت متبوعشان همچون سفارت و کنسولگری قرار می گیرند. چنانچه در ماده ۱۲۲۸ قانون مدنی کشورمان نیز تصریح شده است.

http://rc.majlis.ir/fa/law/show/91969

۵. چنین کودکی را بدون طی تشریفات خاص و زمان بر قانونی و حقوقی نمی توان تحت حضانت قرار  داد، خصوصا اگر تبعه کشور دیگری باشد!

http://ghavanin.ir/PaperDetail.asp?id=77

 

حق جو و حق طلب باشیم