ارسال شایعه

کشته شدن ۲ زائر ایرانی در سالن ترانزیت فرودگاه جده / شایعه ۰۳۲۶

کشته شدن ۲ زائر ایرانی در سالن ترانزیت فرودگاه جده / شایعه ۰۳۲۶

متن شایعه

“عصر دیروز درحالیکه زائران ایرانی در سالن ترانزیت فرودگاه جده آماده رسیدن اتوبوس برای سوار شدن به هواپیما و بازگشت به خاک جمهوری اسلامی ایران بودند، بر اثر ورود ناگهانی یک کامیون به محل توقف زائران ایرانی، دو زائر در دم فوت کرده و دو زائر دیگر زخمی شدند. در این حادثه، یک کامیون در ساعت ۴:۴۰ عصر به وقت محلی پس از عبور از دیوار شیشه‌ای، وارد سالن محل انتظار حجاج ایرانی شد و این حادثه مرگبار را به وجود آورد. پایگاه اطلاع رسانی حج دلیل ورود این خودروی سنگین به محل توقف زائران ایرانی را نقص فنی عنوان و اعلام کرد، خانم‌ “پری ارفع” ۷۸ ساله و خانم “زهرا آتش‌زای” ۶۱ ساله از تهران متأسفانه در این حادثه فوت کردند، و خانم “طاهره شادکام” و آقای “هادی رئیسی” به علت جراحت بلافاصله به بیمارستان اعزام شدند. مقامات وزارت حج عربستان و مسؤولان خطوط هوایی سعودی اعلام کرده‌اند که این حادثه را پیگیری خواهند کرد. ”  

پاسخ شایعه

۱. حادثه ورود کامیون به سالن ترانزیت فرودگاه جده مربوط به حج امسال نیست !

۲. این حادثه در فروردین ماه سال ۹۲ اتفاق افتاد که ۲ کشته و ۲ مجروح از زوار ایرانی بر جای گذاشت و علت حادثه نقص فنی کامیون اعلام شد .

۳. اخبار غیر موثق و بدون سند بصورت هدفمند و برای ایجاد تشویش در افکار عمومی جامعه تهیه و منتشر می شوند؛ با منتشر نکردن این پیامها قطع کننده زنجیره انتشار شایعات باشیم.

www.yjc.ir/fa/news/4327722

 

حق جو و حق طلب باشیم