ارسال شایعه

سیسمونی یک میلیاردی طلای یک مداح! / شایعه ۰۳۰۲

سیسمونی یک میلیاردی طلای یک مداح! / شایعه ۰۳۰۲

متن شایعه

“سیسمونی یک میلیارد تومانی را چه کسانی میخرند؟ در پی رسانه ای شدن خبر ”سیسمونی طلای” خریداری شده توسط آقای ”مصطفی گراشی” مداح مشهور اهل بیت و ریاست اتاق اصناف شهرستان بوشهر به مبلغ حدو ۱ میلیارد تومان، ایشان در یک جمله و به طور خلاصه گفتند: ”دارندگی و برازندگی است. مگر از راه نامشروع خریداری کرده ام؟ مردم هرچه میخواهند بگویند برایم مهم نیست. لازم به ذکر است که وقتی کسی فقط برای سیسمونی نوزادی ۱ میلیارد تومان هزینه می کند، برای چیزهای دیگر به مراتب بیشتر هم هزینه می کند. ”  

پاسخ شایعه

۱. شایعه سیسمونی طلای مداح بوشهری کذب است و جهت تخریب ایشان منتشر شده است . مصطفی گراشی شخصا این مطلب را تکذیب کرد و گفت دختر ۲۳ ساله او به تازگی خواستگاری شده است!

۲. نوه پسری ایشان هم هشت سال دارد و از سن سیسمونی او گذشته و پسر دوم او نیز هنوز بچه دار نشده است !

۳. یک میلیارد تومان در حدود ۱۲کیلو و ۲۹۰ گرم طلا است و فکر نمی کنم کسی بتواند این میزان طلا را تهیه کند.

۴. او گفتن عبارت “دارندگی و برازندگی” که در شبکه های اجتماعی به ایشان منتسب شده را دروغی مثل بقیه موارد دانست و گفت از طریق قانونی پی گیر این مساله هستم.
www.irna.ir/fa/News/81706293/
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940522000521

۵. جالب اینجاست که تکذیبیه ایشان همزمان با دور اول شایعه منتشر و در خبرگزاری ها نیز اطلاع رسانی شد اما متاسفانه عده ای بدون تحقیق ، مجددا اقدام به انتشار متن شایعه نموده اند

۶. اهمیت حفظ حرمت افراد و پرهیز از رفتار و گفتاری که منجر به ریختن آبروی مومنین شود در روایات چنان است که حرمت مومن با کعبه قیاس شده و بردن آبروی او جنگ با خدا دانسته شده است . هر پیامی را منتشر نکنیم
akhlagh.porsemani.ir/node/1349

 

حق جو و حق طلب باشیم