ارسال شایعه

زندگی همسر و فرزندان حضرت عباس (ع) ! / شایعه ۰۲۸۵

زندگی همسر و فرزندان حضرت عباس (ع) ! / شایعه ۰۲۸۵

متن شایعه

“بسم الله الرحمن الرحیم . کسی از همسر  و بچه های حضرت عباس خبر داره ؟؟ برای من خیلی جالب بود. بخونینش ✅همسر حضرت عباس علیه السلام✅ حضرت عباس(ع) تنها با یک زن ازدواج کردند. او لبابه دختر عبیدالله بن عباس بود.  لبابه زنی بسیار شایسته پاکدامن و از خاندانی شریف بود. او از بهترین زنان زمانه خود و از محبان امام علی ع بود. لبابه از حضرت ابوالفضل ع پنج پسر و یک دختر بدنیا اورد. لبابه در کربلا حضور داشت. یکی از پسران او بنام قاسم در کربلا شهید شد. خود او نیز اسیر شد. همراه با سایر اسرا زجر و شکنجه ها را تحمل کرد. پس از ازادی اسرا او به مدینه برگشت.  لبابه روز و شب گریه میکرد چندان که بیمار شد و در سن ۲۸ سالگی از دنیا رفت. خدای رحمتش کند. فرزندان او مدتی توسط مادربزرگ پاکشان ام البنین سلام الله علیها تربیت شدند اما اوهم دوسال بعد از واقعه کربلا از دنیا رفت و سرپرستی فرزندان به امام سجاد علیه السلام منتقل شد. گفتنی است هر گاه یکی از فرزندان حضرت عباس ع نزد امام سجاد ع می آمد اشک بر گونه های حضرت جاری می شد. هدیه کنید به پیشگاه مقدس قمر بنی هاشم‌ حضرت ابوالفضل العباس(ع) صلواتی بر محمد و آل محمد. یاعلی منبع: سید بن طاووس اقبال الاعمال ص ۲۸،،، ”  

پاسخ شایعه

۱. حضرت ابوالفضل العباس‏(ع)، با «لُبابَه» دختر «عبیداللّه بن عباس» پسر عموى پیامبر اکرم(ص)‏ ازدواج نمودند که ایشان از بانوان بزرگ زمان خویش بود .

۲. ثمره این پیوند فرزندانى هست که تاریخ‏ نگاران در تعداد آن ها اختلاف نظر دارند اما در هیچ یک برای ایشان ۶ فرزند (۵ پسر و یک دختر) گفته نشده است.

farsnews.com/13920820001019

۳. در هیچ جای تاریخ نداریم که لبابه در تسلیت گویی مردم در منزل ام البنین در غم از دست دادن همسرش آه و ناله و غوغا کند
ایشان بسیار خوددار بود و در این شرایط به جناب ام البنین و حضرت زینب(س) کمک و همدردی می کرد و حتی یکبار برای همسر خود روضه خوانی نکرد یا از دیگران نخواست برای همسرش گریه کنند بلکه همواره بر حسین(ع) گریست.

http://shayeaat.ir/link/lobabe

۴. هیچ سندی دال بر حضور همسر حضرت عباس (ع) در کربلا وجود ندارد، همچنین نام ایشان جزو اسرای کربلا ثبت نگردیده است.

۵. از تاریخ رحلت خانم لبابه،‌ اطلاع دقیقی در دست نیست و ادعای وفات ایشان در ۲۸ سالگی صحت ندارد .  

www.aviny.com/shobhe/tarikhi/21.aspx

 

حق جو و حق طلب باشیم