ارسال شایعه

رفع ایرادات فیلم رستاخیز با نظر مراجع! / شایعه ۰۲۶۲

رفع ایرادات فیلم رستاخیز با نظر مراجع! / شایعه ۰۲۶۲

متن شایعه

“در مورد فیلم رستاخیز … اون کسانی که از فیلم ، نقد و خلاصه هنر تصویر درکی ندارند و بی سواد تلقی می شوند  اگر منظورتون به نورانی نشدن چهره معصومین (ع) هست باید بگم اشکالات برطرف شده و خیلی از علما و مراجع عالیقدر به این مورد اشاره داشتن که پس از مشاهده فیلم همه رستاخیز را حمایت کردند و آن را اثری ارزشی خواندند. متاسفم برای شما که بجای هدایت کردن مردم آن ها را گمراه می کنید سپس میخواهم دست بر دارید از این نقدهای بچگانه و بگذارید سینمای ایران هم راه خودش را برود. از شما منتقدان بی سواد می خواهم قبل از نظر دادن در مورد کسی یا چیزی در مورد اون خوب تحقیق کنید تا به این شکل دچار مشکل و تمسخر واقع نشوید… ”  

پاسخ شایعه

۱. پس از اعتراضات گسترده به اکران محدود فیلم رستاخیز در سال ۹۲ و عدم صدور مجوز نمایش عمومی آن ، اخیرا گفته شد با برخی تغییرات و لحاظ شدن نظرات علما مجوز اکران صادر شده است.

www.mehrnews.com/news/2361413
۲. برخلاف ادعاها ، مراجع بزرگوار تقلید همچون آیات عظام مکارم شیرازی و علوی گرگانی ، هماهنگی در خصوص رفع شدن ایرادات فیلم را تکذیب و خواستار عدم نمایش آن شدند .
www.nasimonline.ir/detail/News/1013291/7383
۳. فیلم حذفیاتی در حدود ۴۰ دقیقه‌ داشته که برخی موارد برای کوتاه شدن زمان ۳ ساعته فیلم بوده است .
shayeaat.ir/link/hazfiaat
۴. متاسفانه این اثر سینمایی پشتوانه متقنی ندارد و یک کار دلی است که حتی یک محقق برجسته هم ندارد.
www.mehrnews.com/news/2253444
۵. برخی دلایل عدم نمایش چهره اهل بیت (ع) :
* پیامبر (ص) ، افضل پیامبران است و وصی یا اوصیای ایشان نیز نسبت به سایر پیامبران و اوصیای آنها افضل هستند. پس نمایش چهره انبیاء در فیلمها ، دلیل نمایش چهره اهل بیت(ع) نیست .
* حضرت عباس (ع) در عرف جامعه دارای قداست است و نمایش یا عدم نمایش چهره ایشان را نباید با تولیدات مشابه خارج مقایسه کنیم.
چرا که چهره یک انسان عظیم که در آرمان‌ها جا دارد را از قداست خارج می‌کند و اوج سیر ایشان را همان مسیر فیلم می‌بینیم.
www.mehrnews.com/news/2253444
۶. ایراد دیگر نمایش چهره اهل بیت (ع) ، سو استفاده از چهره آنها در فیلم‌ها و سریال‌های متضاد با ارزش‌های اسلامی توسط دشمنان است .
sahebnews.ir/64617
۷. این فیلم ایرادات بسیاری دارد که فراتر از نمایش چهره حضرت عباس (ع) است ! اعتراضات اصلی علما و مراجع به ایرادات محتوایی این فیلم است
www.farsnews.com/13921128000060
۸. لذا اگر تغییرات کارشناسانه و مورد تایید بزرگان دینی در فیلم انجام نشده باشد ، قطعا نمایش آن بی فایده و موجب بروز اشکال است. لازم است مسئولین امر و عوامل فیلم هر چه سریعتر نسبت به این مورد شفاف سازی کرده و به حساسیتهای افکار عمومی پاسخ دهند .

حق جو و حق طلب باشیم