ارسال شایعه

این متنو به ۱۰ نفر ارسال کن .تا شب یه معجزه می بینی … / شایعه ۰۱۳۹

این متنو به ۱۰ نفر ارسال کن .تا شب یه معجزه می بینی … / شایعه ۰۱۳۹

متن شایعه

  “چه جوریه کشوری که بالاترین مبلغ صدقه در دنیا را دارد،  .  .  .  .  .  آمار بیشترین تصادف جهان را دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فکر کنم صندوقها خرابه!!!! مسئولین رسیدگی کنند لطفا”………..  

پاسخ شایعه

ویرایش شد

۱. مراجع تقلید نیز در استفتایی این پیامک‌های زنجیره‌ای را مردود اعلام نموده اند .

۲. منابع صهیونیستی خود اذعان دارند که شبانه روز در شبکه‌های اجتماعی در تلاش برای تضعیف اسلام بین مسلمانان هستند و با پیام‌های فارسی و آوردن نام پیامبر و ائمه و قرآن، و ذکر عباراتی مشابه “این را برای ۱۰ نفر بفرست تا امروز معجزه ببینی” در آخر آن ، کاربران را تشویق به ارسال مطلب می کنند .

۳. در این پیام های زنجیره ای از قسم به جان پدر و مادر گرفته تا تهدید به بروز اتفاقات بد در اثر منتشر نکردن پیامها ، برای ترغیب مخاطبان به انتشار این پیامها استفاده می شود .

۴. هدف اصلی این پیامها این است که با رسیدن زمان ذکر شده در متن ، خبری از معجزه یا اتفاق گفته شده نمی شود و افراد آن را خرافات تلقی می‌کنند و ایمانشان را کم کم به نتایج سایر موارد و اعمال صحیح هم از دست بدهند !

۵. این موارد از سالها قبل رایج بوده و به صورت دستنویس و چاپی بین مردم منتشر می شده اما با گسترش شبکه های اجتماعی ، سرعت رشد و انتشار آنها هر روز بیشتر می شود که باید از ارسال این پیامک ها جدا خودداری نمود و به سایرین نیز اطلاع رسانی نمود .

* isna.ir/fa/news/۹۱۱۲۱۲۰۷۴۲۲

* www.yjc.ir/fa/news/۵۰۳۱۱۸۵

 

“title”;s:121:”کشوری که بالاترین مبلغ صدقه و بیشترین تصادف دنیا را دارد! / شایعه ۰۱۳۸″;s:4:”body”;s:1243:”

عدم رعایت اصول و قواعد و اکتفا به دادن صدقه ، موجب پیشگیری از حوادث نمی شود !متن و پاسخ شایعه

“;s:9:”more_text”;s:29:”متن و پاسخ شایعه”;s:9:”body_more”;s:14858:”متن شایعه

 

چه جوریه کشوری که بالاترین مبلغ صدقه در دنیا را دارد، 


آمار بیشترین تصادف جهان را دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فکر کنم صندوقها خرابه!!!! مسئولین رسیدگی کنند لطفا………..

 

پاسخ شایعه

۱. بشر، همه سنت ها و قانون های آفرینش را نمی ‏شناسد و اگر چیزی بر ضد آگاهی خود ببیند ، می ‏پندارد مطلقا بر خلاف قانون و سنت است .

۲. امام رضا (ع) : 《هر گاه خدا چیزی را بخواهد عقل های بندگان را از آنها سلب می‏ کند و حکم‏ خود را اجرا می‏ کند و خواسته خود را به پایان می‏ رساند. همین که حکم خود را اجرا کرد عقل هر صاحب عقل را به او برمی‏ گرداند، آنگاه او مرتب می‏ گوید: چگونه شد که این کار شد؟ از کجا این کار صورت گرفت؟》 تحف العقول صفحه ۴۴۲

۳. هر حادثه که پیش می‏ آید مورد قضا و تقدیر الهی است.
اگر آدمی در معرض خطر قرار گیرد یا خود به آن دامن زند و آسیب ببیند، قضای خدا و اگر از خطر بگریزد و نجات پیدا کند تقدیر خداست.

۴. پس در صورتی که فردی با رانندگی پر خطر، استفاده از وسیله معیوب و … اسباب سانحه و تصادف را ایجاد کند، منافاتی با دادن صدقه توسط او ندارد بلکه  اعمالی چون دعا ، صدقه و … که جهت رفع بلایا توصیه شده اند برای پیشگیری از این امور در مواردی هستند که انسان شخصا شرایط بروز بلا را ایجاد ننماید

۵. در تصادفات جاده ای عوامل مختلفی دخیل هستند که مهترین آن عدم رعایت قوانین توسط رانندگان بوده و لازم است ضمن توکل به خداوند و دعا و صدقه ، از نقش موثر خود در برخی امور عالم که تاثیر مستقیم در سرنوشت ما دارند غافل نشویم

۶. صحیح است که متاسفانه تلفات جاده ای در ایران آمار بالایی دارد ، اما  رتبه کشورمان در این زمینه در دنیا پنجم است ، نه اول
منابع
http://tahoor.com/fa/Article/View/27734
http://isna.ir/fa/news/92112920076


حق جو و حق طلب باشیم