تبلیغات
شایعات - سخنان آیت الله جنتی، سیاست رسمی یا کهولت سن! / شایعه 0089
 • مواضع آیت الله جنتی در نماز جمعه پس از مرگ ملک عبدالله، کاملا بر مبنای اسلام، عقل و حتی سیاست بود


  متن و پاسخ شایعه


  متن و پاسخ شایعه  متن شایعه

  " عصر ایران نوشتعلت سخنان عجیب آیت الله جنتی در نماز جمعه، سیاست رسمی یا کهولت سن؟!

  رسانه های خارجی و مشخصاً رسانه های فارسی زبان آن سوی آب، با مغتنم شمردن سخنان آیت الله جنتی، جو تبلیغاتی سنگینی را علیه ایران به راه انداختند چرا که خطیب جمعه تهران، رسماً «آب به آسیاب شان ریخته بود!»

  واقعاً در شرایطی که موضع رسمی کشور، ابراز همدردی با کشور همسایه است و وزیر خارجه کشور نیز برای تسلیت گویی به عربستان می رود، چرا باید چنین ادبیات نامناسبی از یک تریبون عمومی توسط یک مقام رسمی حکومتی مطرح شود؟ تبریک گویی به مناسبت مرگ رئیس یک کشور همسایه، در کدام بخش از مناسبات انسانی و عقلانی و مصالح ملی و دینی می گنجد؟!

  گیریم که جناب آقای جنتی، شخصاً از درگذشت ملک عبدالله، خوشحال هم شده باشد، آیا باید این را در تریبون نماز جمعه فریاد بزند و برای کشور هزینه درست کند؟!

  آیا اگر یک مقام ایرانی و مثلاً خود آیت الله جنتی - که عمرشان دراز باد - از دنیا برود، آیا مؤدبانه و انسانی خواهد بود که در خطبه های نماز جمعه عربستان، این موضوع را تبریک بگویند؟!

  آیا در شرایطی که 12 ماه سال، زائران ایرانی در عربستان هستند، درست است که یک مقام ایرانی درگذشت شخص اول عربستان را تبریک بگوید، او را "قارون" بنامد و با جریحه دار کردن احساسات سعودی ها، کینه های ضد ایرانی شان را شعله ور کند تا هزینه و تاوانش را حاجیان ایرانی بپردازند؟!

  اگر عده ای در سیاست خارجی، کمک حال کشور نیستند و دستی نمی گیرند، چرا باید سنگ اندازی کنند؟!

  آیا آیت الله جنتی که سکان انتخابات کشور در دستان اوست و درباره هزاران کاندیدای مجلس و ریاست جمهوری تصمیم می گیرد که کدام شان صلاحیت دارد و کدام شان ندارد و به خاطر این منصب فوق العاده حساس، باید بسیار "باتدبیر" باشد، این موضوع ساده را متوجه نیست که چنین سخنانی به ضرر کشور است؟

  از همه این ها گذشته ، مگر با مرگ ملک عبدالله، فردی بهتر از او بر سر کار آمده است؟ عبدالله که میانه رو بود رفت و سلمان که به محافظه کاری شهره است، جای او آمد و در این بین، هیچ اتفاق مثبتی نه برای ایران رخ داد و نه برای شیعه. این جای تبریک دارد؟!

  آیا آب به آسیاب دشمن ریختن و خلاف منافع نظام عمل کردن، تنها از رسانه ها سر می زند که مستوجب برخورد هستند یا مقامات کشور نیز اگر چنین کنند، باید پاسخگو باشند؟!

  اگر آیت الله جنتی ، به هر دلیلی از جمله کهولت سن، نمی تواند آن طور که شایسته است خطبه بگوید، -ضمن احترام- صلاح ایشان و جامعه در آن است که استعفا کند و این تریبون مهم را به افراد دیگری بسپارد."

   

  پاسخ شایعه

  1. مشی سیاسی سایت عصر ایران، خود مفسر بخش اعظم چرایی انتشار این مطلب اهانت آمیز می باشد .

  http://puyesh.net/fa/news/4876

  2. آیا مرگ فردی با کارنامه جنایات زیر، که از سال 1360 تا سال 1384 دومین مقام عربستان (به اذعان عده ای قدرت اول) و از این سال به بعد پادشاه و فرد شماره یک عربستان بوده و در تمام این سالها از بزرگترین عناصر مقابله با اسلام و تشیع بوده است ، جای تبریک ندارد؟!
  * خرج میلیارد دلاری آل سعود برای ترویج اسلام خشن تکفیری،
  * حمایت از اسرائیل در جنگ های33روزه و 22روزه،
  * کمک به آمریکا و انگلیس برای تحریف اسلام،
  * تبلیغ برای جهاد علیه مسلمین به جای جهاد علیه کفر،
  * حمایت بی دریغ مالی و اطلاعاتی از صدام،
  * کشتار حجاج مظلوم انقلابی در سال1366،
  * مقابله ی همه جانبه با آزادی خواهان منطقه از جمله حزب الله لبنان و انقلابیون بحرین و یمن،
  * حمایت قاطع از گروهک های تروریستی از ریگی تا داعش،
  * خود زنی اقتصادی برای لطمه زدن به ایران با کاهش قیمت نفت،
  * حرکت بی چون و چرا در مسیر خواسته های غرب،
  * تلاش برای نابودی جبهه مقاومت و ...

   3. امام رضا (ع) :
  «اگر کسی سوال نمود که خطبه نماز جمعه‏ براى چه وضع شده است؟ در جواب او گفته می شود: براى آنكه نماز جمعه‏ محل اجتماع همگان است ...
  ... و آگاه ساختن از آفات و زیانهایى كه بر آنان [مردم] وارد شده است، و از حوادثى كه نفع و زیانى در آنها دارند
  .»
  [عیون أخبار الرضا علیه السلام، ج‏2، ص: 111]

  4. امام راحل (ره) در شرایط امام جمعه می‌فرمایند :
  * از آنچه در نقاط مختلف و در محیطش می گذرد با اطلاع و نسبت به مصالح اسلام و مسلمانان آگاه باشد؛
  * شجاع باشد و در راه خدا از سرزنش هیچ كس نهراسد، بلكه در اظهار و بیان حق و ابطال باطل، صریح باشد .
  [ رساله نوین حضرت امام، ص 159، تحریرالوسیله، ج 1، صص 231 ـ 240]

  5. آیا سکوت در برابر یک عمر جنایات و خیانتهای عنصری معلوم الحال چون ملک عبدالله از تریبون نمازجمعه و در محضر مردمی که بیشترین آسیب ها را از وی خورده و می خورند با فرمایشات امام رضا (ع) و تصریحات حضرت امام (ره) در خصوص امام جمعه سنخیت دارد؟!

  6. برخلاف ادعای نویسنده، تسلیت گفتن بابت مرگ ملک عبدالله سیاست کلی نظام نیست و این صرفا از تدابیر دیپلماتیک دولت می باشد، مشابه پیاده روی با وزیر خارجه آمریکا !

   7. سیاست و مواضع اصولی کشور ما بر اساس اسلام و آموزه های اسلامی تبیین می گردد و بنا به فرمایش امام راحل (ره) و شهید مدرس: "سیاست ما عین دیانت ماست ..."

   8. پس بیان مواردی چون پاسخ قاطعانه به زورگویی مستکبران، اعلام برائت از دشمنان حق و حقیقت و یا پشتیبانی از مظلومین جهان از اصلی ترین درون مایه های این خطبه ها است و نظر شخصی امام جمعه نمی باشد که در صورت تمایل آن را ابراز کند و یا نزد خود نگه دارد.

  9. انتصاب ائمه جمعه کل کشور و همچنین ارائه برنامه جهت ایراد خطبه های نماز جمعه، توسط شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و تحت نظر حضرت آیت الله خامنه ای انجام می گردد. از این رو در صورت بروز مواردی خارج چارچوب سیاستهای کلی و مقطعی نظام، توسط این شورا و شخص رهبر معظم انقلاب پیگیری می گردد و نیازی به تذکر اهانت آمیز نویسنده عصر ایران نیست .

  http://www.imamatjome.com/Contents/ContentsList.aspx?Id=8

  10. الگوی سیاسی و مصلحت اندیشی هایی که با واژه دیپلماسی تطهیر می شوند، برآمده از دیپلماسی فریبکار غربیست که حتی در صورت عمل به آن نیز، در مقام تمام ظلمهایی که بر ما روا شده است باید برای عبرت طرف مقابل، این مواضع دشمن ستیز با صراحت بیان می شد !

  11. مقایسه بازتاب خبر مرگ فردی جانی چون ملک عبدالله با مسئولان کشور ما نیز مقایسه ای نادرست است.
  مسوولین کشور مجاهدینی در ام القرای جهان اسلام و با عمری سراسر مبارزه و تقوی می باشند. اما در مقابل ملک عبدالله عمری را به فساد و جنایت و خونریزی گذراند !
  و چه ساده لوحانه نویسنده درخواست کرده است که با فاصله گرفتن از این مواضع، از برخورد متقابل آنها جلوگیری شود !!

  12. در صورت بروز خطا از مقامات کشور، دستگاه های نظارتی بر طبق قانون ایشان را مورد بازخواست قرار خواهند داد؛ اما یقینا تعیین منافع کشور مطابق اعتقادات سازش طلب نویسنده نیست. نظام اسلامی بر مبنای آموزه های دینی، منافع کلی کشور را در سازش با جنایتکاران وهابی و همچنین برخورد قاطعانه با آنان را خسارت و ضرر نمی داند.

  13. اشاره به سن آیت الله جنتی نیز کد پنهان نویسنده به مخاطب در راستای شایعات و جکهایی است که اخیرا با هدف تخریب چهره ایشان، منتشر می شود .
  اما به راستی سن افراد میزان است یا گفتار و اعمالشان ؟!

   

  حق جو و حق طلب باشیم

  لینک مطلب جهت انتشار: http://shayeaat.ir/post/137

  پنجشنبه 23 بهمن 1393
 • فرم ارسال نظر
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر
  نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
  نظرات مطلب
  1. زهرا

   با سلام، وسپاس فراوان از راه اندازی این سایت(شایعات) باتوجه به این همه وسایل ارتباطی و هجوم بب وقفه اطلاعات شبه انگیز دشمنان و متاسفانه مطالعه نداشتن مردم وجود این سایت بسیار لازم وضروری است،موفقیت و پیروزی شما را ازخداوند متعال خواستاریم.


  2. علی

   اصلا مطلب شما رو قبول ندارم

   شایعات
   پاسخ های ما بر مبنای استدلالهای منطقی و منابع معتبر تنظیم شده اند و رد آنها محتاج استناداتی قوی است، نه ادعای فاقد سند و دلیل !
   توصیه می کنیم مجددا پاسخ و منابع را مطالعه و بیشتر تفکر کنید.

شایعات

بررسی و تحلیل موارد شایع و منتشر شده در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی

منوی کاربری