ارسال شایعه

کمپین جلوگیری از پرداخت پول فطریه به کمیته امداد! / شایعه ۰۸۷۰

کمپین جلوگیری از پرداخت پول فطریه به کمیته امداد! / شایعه ۰۸۷۰

شایعه

” دوستان توجه داشته باشید : درآمد کمیته امداد کلا به فلسطین و لبنان و یمن و عراق و سوریه ارسال میشود یک ریال در اختیار نیازمندان هموطن قرار نمی گیرد پس با توجه به نزدیک شدن عید فطر تصمیم بگیرید هیچ وجهی بعنوان صدقه فطریه و کفاره به صندوق ها نریزید خودتان در صرف آن به نیاز مندان اقدام کنید تا دل هموطنی را شاد کرده باشید حداقل این پیام را برای ده نفر ارسال کنید تا آخر ماه مبارک کل ایران خبردار شوند. “

پاسخ


۱. ادعای هزینه شدن تمام درآمدهای کمیته امداد ایران برای کشورهای دیگر صحت ندارد و به سادگی قابل تکذیب است! ۲. برخلاف ادعای شایعه، گزارش عملکرد و هزینه کرد کمیته امداد در سایت این نهاد و رسانه های مختلف در اختیار عموم قرار می گیرد و هموطنان مستضعف بسیاری تحت حمایت آن می باشند!
۳. همچنین ریالی هم از درآمدهای یک منطقه کمیته امداد در منطقه دیگر هزینه نمی شود، چه برسد به کشوری دیگر! هزینه های هر منطقه و هر کشور از صندوقهای همان کشور یا کمکهای دریافتی جهت آن منطقه تهیه می شود.
۴. هرچه فرد نیازمند به انسان نزدیکتر باشد کمک به او هم ارزش بیشتری دارد، اما برخلاف ظاهر شایعه و باوجود برخی کاستی ها، هدف آن ابجاد خلل در کمک رسانی به محرومان است، نه کمک به آنها!