ارسال شایعه
ویدئوی تجلیل آیت الله علم الهدی/ جامعه روحانیت مبارز، از شاه ! / شایعه ۰۸۶۵
سخنران ویدئو آیت الله علم الهدی نیست و هیچکدام از رجال مذهبی یا سیاسی شناخته شده در آن حضور ندارند!

شایعه

” [۱]سخنرانی علم الهدی در سال۱۳۵۴در مشهد ببینید چه جوری رنگ عوض کرده ریا کار!! در مقابل خدمات شاهنشاه آریا مهر سر تعظیم و تسلیم در این مکان مقدس فرود می‌آوریم و… ![۲]فیلم کامل ستایش جامعه روحانیت از شاه دوسال قبل از انقلاب !! “

پاسخ


۱. همزمان با اولین انتشار این ویدئو در ۲۶ دی۹۶ در برنامه تونل زمان شبکه من و تو، شایعه ای با مضمون “ستایش جامعه روحانیت مبارز از شاه” منتشر و اخیرا هم با عنوان تجلیل آیت الله علم الهدی از شاه، باز نشر شده است! 
۲. جامعه روحانیت مبارز در سال ۵۶ و حدود یکسال پس از ضبط این فیلم تاسیس شد و هیچکدام از موسسین آن یا هیچ یک از چهره های شناخته شده سیاسی یا مذهبی کشور در فیلم مشاهده نمی شوند!
۳. در مقایسه تصویر سخنران ویدئو و تصویر سال ۵۴ آیت الله سیداحمد علم الهدی نیز هیچ شباهتی میان این دو نفر مشاهده نمی شود!
۴. حاضران در فیلم، افرادی هستند که امام خمینی آنها را “آخوندهای درباری” می خواند و همواره بر خسارات این عده به اسلام تاکید داشتند و قبلا نیز به شایعه ای در مورد چنین افرادی پاسخ داده ایم.
۵. در همان زمان که این افراد در حال تملق گویی شاه بودند، به گواه تاریخ و اسناد ساواک، دسته دیگری از روحانیون در حال مبارزه با رژیم شاه و در شکنجه گاه ها و زندانها بودند!

حق جو و حق طلب باشیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *